معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با تبریک پیروزی های میدانی سوریه از جمله در مناطق جنوبی این کشور، مردم را سرمایه اصلی در تحولات سوریه دانست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «حسین امیرعبداللهیان» در دیدار اعضای هیات رسانه ای سوریه که به مناسبت شرکت در برنامه های سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تهران سفر کرده اند بر نقش کلیدی این کشور در معادلات منطقه و جهان تأکید کرد.

وی همچنین راه حل نهایی برای بحران سوریه را راهکار سیاسی که تقویت کننده آشتی ملی در این کشور باشد، عنوان کرد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه به طرح سیاسی ارایه شده محمد جواد ظریف رییس دستگاه دیپلماسی ایران اشاره کرد و گفت: ابتکار عمل بشار اسد رییس جمهوری سوریه درباره آشتی ملی نتیجه بخش و گامی بسیار مهم است.

امیرعبداللهیان با بیان این که تنها مردم سوریه هستند که باید درباره تعیین سرنوشت خویش تصمیم بگیرند، خاطرنشان کرد: همانطور که حکومت و مردم سوریه مبارزه با تروریسم را با قدرت مدیریت کردند، روند سیاسی را نیز با صلابت مدیریت خواهند کرد.

اعضای هیأت رسانه ای سوریه نیز در این دیدار سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به دولت و ملت ایران تبریک گفتند.

اعضای این هیأت در این دیدار یادآور شدند: سوریه از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با ایران همراهی کرد و در طی سالیان گذشته، دو ملت و دو دولت، مبارزات مشترکی را در منطقه در دفاع از حقوق دیگر ملت ها به خصوص ملت مظلوم فلسطین داشتند.