محمدرضا باهنر نماینده مجلس شورای اسلامی در همایش روز ملی مهندسی که در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار می شد گفت: در ابتدا از حضور ریاست محترم جمهوری تشکر می کنم. قرارگاه خاتم الانبیا، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نفت، وزارت صنعت، کار و برخی از دانشگاه ها و اتحادیه های پیمان کاری برای اولین بار دور هم جمع شدند و قرار شد ستادی برای مهندسی کشور تشکیل شود و از مقام معظم رهبری که در این زمینه رهنمودهایی را اعلام کردند تشکر می کنم.

وی در ادامه گفت: مهندسین کشور علاوه بر حضور تعیین کننده در حرکت های انقلابی و در جریان دفاع مقدس که خیل عظیم آن ها به شهادت رسیدند خدمات زیادی را در عرصه مهندسی به وجود آوردند.

وی اضافه کرد: آبادانی در بخش های عمرانی، فناوری، نانو، بایو از آثار عملیات این مهندسین است.

باهنر ادامه داد: چشم انداز توسعه ایران در گرو خدمات صادقانه صنف مهندسی است و امروز نیز از مهندسین نخبه کشور تجلیل می کنیم و همین طور باید در رأس آن در شهدای والامقام به صورت سنبلیک نیز در این مراسم تجلیل به عمل آید.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مهندسین امید و خودباوری را در جوانان باید ایجاد کنند و چشم انداز غرور آفرینی با محوریت ایران اسلامی به نمایش بگذارند و همچنین فریاد بلندی را در زمینه تولید و سرمایه گذاری ثبت کنند و گسترش دهند. و از این روی در تلاشیم ستاد بزرگداشت نظام مهندسی را دایمی کنیم.

باهنر تصریح کرد: از دولت محترم که دولت تدبیر و امید است می خواهم که به خانواده بزرگ مهندسی در راستای ارائه مسوولیت کمک کنند تا بهتر بتوانند در راستای سیاست دولت و حاکمیت تلاش کنند تا گره های موجود در کشور باز شود.

باهنر در پایان گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه تهران فیلمی را تحت عنوان پنج هزار سال مهندسی ایران تهیه کردند که سند افتخار آمیزی است که امروز از آن رونمایی می شود.