به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، آیت الله احمد جنتی، خطیب جمعه این هفته تهران در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا و ترس از خدا، گفت: خداوند بشر را برای عبادت و بندگی آفرید و آسمان و زمین و بشر، بی هدف خلق نشده است و خداوند انبیاء را برای هدایت بشر فرستاده است.

وی افزود: انبیاء جز بندگی و اطاعت و رساندن پیام خدا وظیفه دیگری نداشته اند، اما عده‌ای که منافعشان در خطر بود و می خواستند مردم را به بیراهه برسانند، در مقابل انبیاء می ایستادند، لذا ایستادگی در برابر پیامبران مقابل خدا ایستادن است و صف کفار، صف مقابل انبیاء و خداست.

خطیب جمعه امروز تهران، با بیان اینکه کسانی که در جنگ بدر و احد علیه پیامبر شرکت کرده اند، به جنگ خدا رفته اند، گفت: شهدای کربلا انصار الله و یاری کنندگان خدا هستند. چرا که به یاری امام حسین(ع) که فرستاده خداوند بود، رفته اند. لذا هر کسی انبیاء را تکذیب کند، خدا را تکذیب کرده و با تصدیق آنها به تصدیق خدا پرداخته است.

آیت الله جنتی تاکید کرد: یک صف از زمان خلقت حضرت آدم تا قیامت آغاز شده است. هر کسی یکی از این دو را قبول نکند، منافق است.

وی ادامه داد: کسانی که موسی و عیسی را قبول، اما پیامبر را قبول نداشتند، کافر به خدا هستند، انبیاء اولیا و اوصیا ادامه دهنده راه خدا بودند و بعد از انبیاء نیز کسان دیگری ادامه دهنده راه خداوند هستند.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: در زمان ما، حضرت امام (ره) ادامه دهنده راه انبیاء که فرستادگان خدا هستند، بود. امام (ره) نیروهای انصار را در برابر دشمنان بسیج کرد، چون خدا را می خواست.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: یاری امام، یاری خدا و دشمنی با امام، دشمنی با خدا بود.

آیت الله جنتی یادآوشد: حکومت اسلام آمد و امام راحل موفق شد. و بعد رهبر فرزانه انقلاب جانشین ایشان شدند. رهبری نیز ادامه دهنده راه ابراهیم خلیل، عیسی، موسی، پیامبر، علی ابن ابیطالب و حسین ابن علی هستند. هر کسی او را یاری کند،  خدا را یاری کرده و هر کس به دشمنی با او بپردازد، با خدا دشمنی کرده است. جای تردیدی در این مسایل وجود ندارد. در آیات قرآن این مسایل اثبات شده است.

وی اظهار داشت: ما از فتنه 88 عبور کردیم؛ حال پدید آوردندگان فتنه ببینند در زمان شورش، تخریب و کشت و کشتار با چه کسی طرف شده بودند. یک طرف رهبری و ولی امر مسلمین که جانشین امام هستند، بود و یک طرف صف مقابل است. که صف مقابل علیه خدا و پیغمبر است.

آیت الله جنتی تاکید کرد: پدید آوردندگان فتنه اکنون که فضا آرام تر شده، در خانه بنشینند و ببینند با خدا چه کرده اند. البته عده ای از اشتباه خود پشیمان شده و برگشته اند، وای به حال کسانی که به این راه ادامه می دهند.

وی صف دیگر را صف الله دانست و تصریح کرد: صف الله در این مملکت خود را به خوبی نشان داده و در کشوری مثل لبنان، نیز خود را نشان داده است.

خطیب جمعه امروز تهران صف دیگر را آمریکا، اسراییل و غرب ارزیابی کرد و اظهار داشت: هر کسی در مقابل صف خدا قرار گرفته، دشمن خداست. راه ما روشن و مقصد و مطلوب روشن است. اگر کسی در این راه کشته شود، شهید و با شهدای کربلا مشهور می شود و کسی که مجروح شود جزو صف امام حسین و انصار ایشان است و کسی که سالم می ماند، مورد لطف خدا قرار می گیرد.

آیت الله جنتی یادآورشد: غیر از فرعون که ادعای خدایی می کرد، بقیه افراد در آن زمان اعلام جنگ با خدا نمی کردند، بلکه جنگ با پیامبران بود. اما خدا این افراد را محارب با خود دانسته است و فرموده آنها را عذاب می دهم . البته خدا ممکن است مهلت بدهد. لذا مهلت را فراموش نکنید.

خطیب جمعه امروز تهران در ادامه سخنان خود، در خطبه دوم ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه گفت: پیامبر به علی (ع) فرمودند شما در همه چیز مانند من هستید و نسبت تو با من مثل هارون به موسی است. فقط من پیغمبر هستم و تو نیستی.

وی ادامه داد: فاطمه زهرا علی است ولی امام نیست. و در همه فضایل با علی (ع) یکی است و بانویی است که جبرییل بر او نازل می شد.

آیت الله جنتی ضمن تبریک به مناسبت روز ارتش و نیروی زمینی تاکید کرد: افتخار ما این است که ارتش مکتبی، ولایی و تسلیم ولی فقیه داریم.

وی اضافه کرد: مردم به این ارتش و ارتش به مردم افتخار می کند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به نام گذاری سال با عنوان جهاد اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: رهبری در مناسبت‌های مختلف به ویژه در سخنرانی روز اول فروردین در آستان قدس رضوی این قضیه را پیگیری کردند.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب هدف جهاد اقتصادی را در سخنان خود اعلام کردند و فرمودند، دشمن در دو محور اقتصاد و جنگ روانی به جنگ علیه ایران اسلامی آمده است.

خطیب جمعه امروز تهران در تشریح محور اول اقتصاد اظهار داشت: اگر اقتصاد نداشته باشیم، و مشکلات روزمرگی مردم را داشته باشیم، حکومت نمی تواند سرپای خود بایستد و مردم در این صورت در مقابل حکومت قرار می گیرند که این یکی از اهداف دشمنان است.

دبیر شورای نگهبان دومین محور را جنگ روانی ارزیابی کرد و دشمن می خواهد با حرکت های براندازانه مردم را از حکومت جدا کند و حکومت دلخواه خود را سر کار بیاورند.

وی الزامات جهاد اقتصادی را چند مسأله دانست و گفت: هر کسی در راه تحقق جهاد اقتصادی شرکت کند، مانند سربازی است که در صف دوستان خدا و علی (ع) می جنگد. اگر موفق باشد اسلام پیروز در غیر این صورت اسلام از بین رفته است.

خطیب جمعه تهران یکی دیگر از الزامات تحقق جهاد اقتصادی را تقویت بعد معنویت و ایمان دانست و گفت: در عین این که ابزارها و بهره‌وری باید زیاد شود، مسأله معنویت نباید فراموش شود، چرا که هر جا معنویت باشد ،موفقیت می آید.

وی موفقیت های صنایع نظامی، فناوری انرژی هسته ای و فعالیت های ارتش را در سایه تقویت معنویت و روحیه ایمان دانست.

آیت الله جنتی همچنین تاکید کرد: با هماهنگی دستگاه های فرهنگی، رسانه ای، افراد مشغول در رشته اقتصاد و تقویت تولید و همکاری دولت، ملت، سه قوا و اقشار مختلف و فعالیت گسترده همه جانبه جهاد اقتصادی به نتیجه می رسد. در صورت کوتاهی شاهد تحقق جهاد اقتصادی نخواهیم بود و رشد هشت درصدی برای رسیدن به اهداف چشم انداز تحقق پیدا نمی کند.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: برای تحقق جهاد اقتصادی باید افکار را از مسایل اصلی برنگردانیم و حاشیه جای متن را نگیرد و از تفرقه ها جلوگیری کنیم چرا که دشمن به دنبال تفرقه انگیزی، قومی، نژادی و سیاسی است.

دبیر شورای نگهبان اظهارداشت: انتخابات نزدیک است، مواظب باشیم وحدت کلمه را حفظ کنیم و زیر یک پرچم و در یک صف باشیم. چرا که وحدت کلمه رمز پیروزی برای ما و کشورهای دیگر است که در حال تلاش برای پیروزی هستند.

آیت الله جنتی در ادامه با اشاره به مسأله ظهور نزدیک است، گفت: مصداق معین کردن از غلط های روزگار است. کسی نمی تواند برای ظهور زمان تعیین کند.

وی تاکید کرد: ظهور نزدیک است اما فقط خدا زمان آن را می داند. لذا ما نباید افکار جوانان را تحریک کنیم. چرا که آنها به اصل شک می کنند.

خطیب جمعه تهران همچنین اظهارداشت: کشورهای تحت ستم به پا خاسته اند. آمریکایی ها و غربی ها بدانند بیداری اسلامی پدید آمده و مظهر بسیار بارز آن نماز جمعه ها است.

آیت الله جنتی تصریح کرد: مردم با حضور در نماز جمعه ها نشان می دهند و می گویند ما مسلمانیم و اسلام را می خواهیم و ظلم، دیکتاتوری، حکومت های غیر اسلامی را نمی خواهیم.

وی اظهار کرد: کشورهایی که به پا خاسته اند بدانند این اتفاق در ایران افتاد مردم علیه دشمن بسیج شدند و این انقلاب با خون هزاران شهید به دست آمد. اما نتیجه این مقاومت حکومت اسلامی و براندازی حکومت آمریکا بود. لذا هر چه کشته بدهید، ارزش دارد. چرا که اگر حکومت های گذشته مسلط شوند، نمی گذارند به راحتی زندگی کنید.

وی با اشاره به مسأله لیبی اظهار داشت: ناتو مردم را بمب باران می کند و می گوید اشتباه کرده است. هر کسی به دنبال منافع خود است. همچنین در مصر مردم مجددا به راه افتاده اند چرا که می دانند عده ای به دنبال تعیین مهره های آمریکایی هستند.

آیت الله جنتی اظهار داشت: مظلوم ترین مردم بحرین هستند، که جرم آنها علاوه بر بیداری اسلامی شیعه بودن است. عربستانی که در تمام دوران وجود اسراییل یک قدم علیه این کشور بر نداشت و یک نیروی نظامی برای کمک به فلسطین و غزه نفرستاد اما در حال حاضر در یمن علیه شیعیان قیام کرده و سربازان خود را برای سرکوب آنها به بحرین فرستاده است.

وی در پایان به نامه دکتر صالحی وزیر امور خارجه به دبیر کل سازمان ملل و رییس شورای امنیت اشاره کرد و گفت: از زحمات تمام کسانی که به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند، تشکر و قدردانی می کنیم.