به گزارش  خبرنگار سیاسی برنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نمازجمعه تهران در دومین خطبه نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: كسی كه نسبت به خداوند طغیان كند و یا در اعتقادات خود ضعیف و دارای فساد در عمل باشد دنیا را بر آخرت ترجیح می‌دهد و جایگاه این عده در جهنم خواهد بود.

وی ضمن تبریك به مناسبت ایام ولادت حضرت علی (ع) ادامه داد: خداوند را شاكریم كه محبت امام علی (ع) را در دل ملت ما قرار داد و ایران پایگاه محبت و ولایت حضرت علی (ع) شد.

خاتمی سپس خطاب به معتكفان سراسر كشور گفت: حضرت علی (ع) به شما هدیه ویژه‌ای داده كه در اردوی سه روزه اعتكاف به سر ببرید.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در ادامه به بررسی مسائل داخلی كشور پرداخت و افزود: از جلوه‌های روشن جنگ نرم دشمنان برنامه‌های ماهواره‌ای گسترده است. در حال حاضر 200 میلیون فارسی زبان در دنیا وجود دارد و دو هزار شبكه ماهواره‌ای برای این عده برنامه پخش می‌كنند كه از این دو هزار شبكه 100 شبكه مربوط به ایران است و از این 100 شبكه 50 شبكه مختص برنامه‌های ضدفرهنگی و اخلاقی است و 13 شبكه هم با رویكرد عناد با انقلاب اسلامی برنامه‌های خود را تولید و پخش می‌كنند.

خاتمی گفت: جهت‌گیری كلی شبكه‌های ماهواره‌ای مبارزه با دین، ارزش‌های اخلاقی جامعه، از بین بردن قبح روابط نامشروع، ترویج فرهنگ غربی، نا‌امیدكردن هواداران انقلاب اسلامی در ایران و جهان، امید دادن به ضد انقلاب و در یك كلمه مبارزه با اسلام و انقلاب ملت بزرگ ایران است.

خاتمی با بیان اینكه باید دشمنی دشمنان را باور كنیم، خاطرنشان كرد: دشمن 57 سال سیاه را در زمان پهلوی پدر و پسر در ایران رقم زد كه طی این مدت اخلاق ستیزی، اسلام‌ستیزی و اتحادستیزی در كشور رواج پیدا كرد و امروز هم دشمن به دنبال ادامه دادن این مسیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری از مسئولین فرهنگی كشور خواست كه واقع‌بینانه مسائل را دنبال كنند و فكر نكنند كه با فراموش كردن صورت مسئله اتفاقات تغییر می‌كند. دشمن همواره در حال توطئه علیه اسلام است. آوردن ماهواره به خانه در واقع آوردن دشمن به محیط خانه است؛ فروپاشی خانواده، تشویق به روابط نامشروع و استحاله فرهنگی حداقل اهداف دشمن است و اگر متدینین واقعا به دنبال دین هستند نباید دشمن را به خانه بیاورند.

آیت‌الله خاتمی آوردن ماهواره به داخل خانه را به آوردن آتش درون خانه تشبیه كرد و گفت: ابتذال برخی شبكه‌های ماهواره‌ای آنقدر زیاد است كه حتی غربی‌ها هم نسبت به آن انتقاد دارند. تلویزیون جمهوری اسلامی ایران در عرصه برنامه‌های ورزشی و علمی كم نمی‌گذارد. ملت ما باید به دین و فرهنگ و آینده فرزندانشان توجه كنند.

وی افزود: وفاداران انقلاب باید بدانند كه جهت‌گیری اكثر شبكه‌های ماهواره‌ای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است و این عده در این راه هر اقدامی را انجام می‌دهند. باید اساس را بر این گذاشت كه ماهواره‌ها دروغ می‌گویند چرا كه خبر فاسق را نباید باور كرد و حتی نقل سخنانی كه در ماهواره بیان می‌شود هم اشكال دارد.

آیت الله خاتمی بر همین اساس از مسئولین فرهنگی كشور خواست كه در رابطه با مسئله ماهواره تلاش بیشتری كنند و گفت: پدران و مادران باید در این رابطه احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز انفجار حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی اشاره كرد و گفت: دست منافقین به خون 12هزار بیگناه در ایران و 25 هزار بیگناه در عراق آلوده است.

وی افزود: منافقین 972 دانش آموز، 995 كاسب، 196 معلم، 1051 كارگر، 300 دانشجو، 401 كشاورز و 2طفل را در دامن مادر به شهادت رساندند؛ منافقین جنایتكار 3 پاسدار كمیته را اسیر كردند و به طور وحشیانه مورد شكنجه قرار دادند و این سه نفر را هم به شهادت رساندند.

آیت‌الله خاتمی مسائل ذكر شده در مورد منافقین را تنها گوشه‌ای از جنایات این عده عنوان كرد و ادامه داد: منافقین امروز تحت الحمایه آمریكا در كشورهای غربی آزادانه زندگی می‌كنند.

وی خاطرنشان كرد: در هفته گذشته هیأتی از آمریكا به پادگان اشرف آمد تا منافقان را بازسازی كند ولی نوری مالكی مقابل این عده ایستاد و آنها را به عراق راه نداد كه این اقدام جای تقدیر و تشكر دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینكه آمریكایی‌ها تروریست‌پرورند، تصریح كرد: در صدر لیست ناقضین حقوق بشر آمریكا و انگلیس قرار دارند، انگلیس اولین كشوری است كه منافقین تروریست را از لیست تروریستها خارج كرد كه این مسئله نباید فراموش شود.

آیت‌الله خاتمی در ادامه سخنان خود به مسائل بین المللی اشاره كرد و اظهار داشت: مثل اینكه اتش اشغالگری آمریكا سیری ناپذیر است، آمریكایی‌ها در افغانستان طالبان و القاعده را به وجود آوردند و حتی ریگان رئیس‌جمهور اسبق آمریكا هم بن لادن را قهرمان ملی نامید؛ ولی امروز این عده موضع متفاوت می‌گیرند.

وی یادآور شد كه قرار بود تا پایان سال 2011 اشغالگران عراق را ترك كنند اما امروز مشاهده می‌كنیم كه این عده تحركات گسترده‌ای دارند كه همچنان به حضور شیطانی خود ادامه دهند.

خاتمی خاطرنشان كرد: پیشینه آمریكایی‌ها نشان می‌دهد كه این عده هرجایی كه رد پا درست كنند به این سادگی آنجا را ترك نخواهند كرد بر این اساس اگر ملتها می‌خواهند كه عزتشان حفظ شود باید اشغالگران را اخراج كنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران به مسائل بحرین و جنایات آل‌خلیفه و آل‌سعود در این كشور اشاره كرد و اظهار داشت: اشغالگران صعودی همچنان در بحرین بی‌رحمانه جنایت می‌كنند، این عده حتی به پزشكان و پرستاران هم رحم نمی‌كنند و آنها را زندانی و محاكمه می‌كنند.

خاتمی خطاب به مردم بحرین گفت: دل ما از سختی‌هایی كه به شما می‌رود خون است؛ آفرین بر شما چرا كه می‌خواستند روحیه جهادی شما را در هم شكنند ولی شما مقاومت كردید و روحیه دشمن را در هم شكستید.

وی با بیان اینكه مردم بحرین چیزی بیشتر از حقوق خود نمی‌خواهند گفت: ملتها می‌مانند و دیكتاتورها می‌روند چنانچه مشاهده كردیم شاه در ایران و صدام دیكتاتور در عراق رفتند ولی ملتها ماندند؛ باید مطمئن باشیم كه اشغالگران و دیكتاتورها با پرونده سیاه و ننگین از بحرین خواهند رفت.

آیت‌الله خاتمی تصریح كرد: بی‌تردید آل خلیفه رفتنی است چرا كه دولتی با مردم رفتار وحشیانه داشته باشد باقی نخواهد ماند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران به حوادث لیبی اشاره كرد و اظهار داشت: حوادث لیبی در متن خودش یك شیطنت بزرگ را دارد؛ مردم لیبی از دو طرف یعنی هم از سوی نیروهای قذافی و هم از سوی نیروهای ناتو تحت فشار هستند.

وی گفت: توطئه دشمن در لیبی این است كه هرطور شده لیبی را از بین ببرند و بعد از آن یك شورای انقلابی آمریكایی به وجود آورند تا یك دولت وابسته به آمریكا در لیبی حكومت كند تا غرب و ‌آمریكا بتوانند از نفت لیبی بهره ببرند.