مدیرکل وزارت ورزش و جوانان استان قم گفت: مبنای فعالیت ما در حوزه جوانان شاخص های تعیین شده وزارت ورزش و جوانان است.
به گزارش خبرگزاری برنا،عباس جهان بینی با بیان این مطلب افزود: وزارت ورزش و جوانان در راستای مدیریت راهبردی امور جوانان، شاخص‌های حوزه جوانان را تعیین کرده است. این شاخص‌ها و برنامه‌های مرتبط با آنها از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان قم و ستاد ساماندهی امور جوانان استان پیگیری شده و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی، نهادهای فرهنگی و اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان اجرایی می‌شود.
وی تصریح کرد: از جمله اقداماتی که بر مبنای سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان و نیازهای جوانان استان از سوی اداره کل ورزش و جوانان و سمن‌های استانی برنامه ریزی و عملیاتی شده، آموزش مهارت‌های زندگی برای زوج‌های جوان است و این کلاس‌های آموزشی طی سال جاری به صورت مستمر برگزار شده و مورد استقبال زوج‌های جوان استان قرار گرفته است.
جهان بینی برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان را از دیگر اقدامات حوزه جوانان استان دانست و گفت: بیشترین مصوبات این ستاد در زمینه پیگیری وضعیت وام ازدواج، برنامه‌های حوزه ازدواج و مسائل خانواده، اوقات فراغت و جشنواره‌های حوزه جوانان با همکاری نهادها و دستگاه‌های عضو ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم است.
وی با اشاره به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد استان قم اظهارداشت: در این استان 190 سمن در حوزه جوانان فعالیت می کنند و در راستای توانمندسازی این سمن‌ها، دوره‌های آموزشی اداری مالی ویژه مدیران و دبیران عضو سمن‌های جوانان برگزار شده است. همچنین برخی از فعالیت‌های اداره کل ورزش و جوانان قم با تعامل، همکاری و مشارکت جوانان فعال در تشکل‌های مردم نهاد در حوزه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی صورت گرفت.