رییس دانشگاه آزاد علوم تربیتی و روانشناسی گرمسار با اشاره به گرایش مردم به امر ورزش در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی برنا گفت:نگاه ها مثبت‌تر و سازنده تر شده، مردم با انگیزه بیشتری به جنبه‌های سازنده بودن ورزش که برای سلامت جمعی حایز اهمیت است تمایل نشان می‌دهند.در باشگاه ها،پارک و اماکن عمومی، نسبت به 5 سال گذشته بیشتر شاهدش هستیم.

این استاد دانشگاه با تأکید بر آگاه تر شدن دانش آموزان نسبت به مقوله ورزش اظهار کرد: با وجود این که ساعت ورزش تغییر چندانی در مدارس نکرده اما بچه های ما در مدارس نسبت به این مقوله آگاه تر شده و حتی یک رشته ورزشی را انتخاب می کنند.

وی با اشاره به تمهیداتی که در خصوص پیشرفت ورزش جوانان صورت گرفته است گفت: برگزاری مسابقات بین مدارس از اولویت هاست،و برای نهادینه شدن ورزش در سطح جوانان هنوز راه و مسیر طولانی در پیش داریم نقطه شروع مناسبی آغاز شده که امیدواریم با برنامه ریزی دقیق تر و علمی تر ورزش به عنوان مقوله سرمایه گذاری محسوب شود تا اتلاف وقت و انرژی.


عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد با اشاره به نقش افراد افزود: خانواده، جوانان،مردم،معلمان، اساتید باید زمان بیشتری به ورزش به عنوان  یک مقوله ثابت زندگی در کنار سایر کارها اختصاص بدهند.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت نهادینه شدن ورزش به صورت حرفه‌ای تصریح کرد: نگاه‌ها به امر ورزش عمیق‌ و قویتر شده، شهرداری در پارک ها و اماکن عمومی تهران و سایر شهرستان ها وسایل و دستگاه های ورزشی نصب کرده که مردم استفاده می کنند، با این وجود امیدواریم مردم با حمایت رسانه، دولت، کارگزاران نظام ورزشی وتربیت بدنی به سطح آگاهی و رشد بلوغ برسند تا شاهد رشد و شکوفایی بیشتری در این زمینه باشیم.

سلیمانی با تأکید بر تمهیدات انجام شده در بخش جوانان بیان کرد: آگاهی و اطلاع رسانی اولین گام در این خصوص است، بالاترین سطح آگاهی جوانان نسبت به اینکه ورزش از ضروریات است و در سطح جراید، رادیو و تلویزیون و دانشگاه ها بیشتر باید به این موضوع پرداخته شود. بنابراین طبیعتا با مساعدشدن نگاه ها، جوانان ورزش را جزء باورها و برنامه های خود ترسیم می‌کنند.