به گزارش گروه وزارت جوانان برنا به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان  محمدرضا رستمی مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان پیش از ظهر امروز در همایش فضای مجازی، سواد رسانه ای و بازی های رایانه ای با تاکید بر استفاده حداکثری از فرصت‌های فضای مجازی اظهار داشت: اکنون در قالب فضای مجازی نوآوری هایی به وجود آمده که بیش از هر قشر دیگری در اختیار جوانان قرار دارد.

وی افزود: این فضا همه چیز را در بر می گیرد اما علی رغم اینکه یک حاشیه روی فضای مجازی سایه افکنده ، به اعتقاد من فضای مجازی یک ثروت به حساب می آید که باید از این فناوری به نحو احسن استفاده کرد.

مشاور وزیر در امور جوانان تصریح کرد: متاسفانه شناخت خوبی از مزایا و معایب این فضا وجود نداردو این موضوع مشکل ایجاد نموده است . لذا باید دید چه چیزی باعث شده سهم محتوا از این فضا کمتر باشد.

رستمی خاطر نشان کرد: وضعیت اشتغال در کشور مناسب نیست و این امر موجب می شود جوانان اوقات فراغت بیشتری داشته باشند و به لحاظ نبود طرح ها و برنامه های فراغتی مناسب و مفید بیشتر به این فضاها مراجعه کنند .

وی افزود: متاسفانه در کشور به فضای مجازی بیش از اینکه به عنوان فرصت اندیشیده شود، نگرش منفی نسبت به این فضا بیشتر است ،در حالی که با مدیریت صحیح و برنامه ریزی درست می توانیم از فضاهای مجازی برای ایجاد فرصت شغلی بهره ببریم.

مشاور وزیر در امور جوانان گفت: قریب به 85 درصد از استفاده کنندگان از فضاهای مجازی در ایران جوانان هستند اما سواد رسانه ای کاربران در کشور بسیار پایین است . وی افزود: نمی توانیم جلو فناوری را بگیریم اما می توانیم استفاده درست از آن را آموزش دهیم .

همایش فضای مجازی ، سواد رسانه ای و بازیهای رایانه ای که به همت حوزه معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان صبح امروز با حضور اساتید دانشگاه ،معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، رئیس پلیس فتای استان ، مدیر کل ورزش و جوانان و جمعی از فعالان فرهنگی ، دبیران سمن ها و روسای هیئتهای ورزشی استان آغاز شده بود ساعتی پیش به کار خود پایان داد.