به گزارش سرویس دانشگاه برنا به نقل از اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، اسماعیل جرجانی رییس دانشکده مهندسی مواد این واحد، از راه اندازی دو گرایش نانو تکنولوژی و نانو مواد و استخراج فلزات در مقطع کارشناسی ارشد در سال جاری خبر داد و افزود: دانشکده مواد واحد علوم و تحقیقات در حال حاضر دارای 16عضو هیات علمی تمام وقت و 9 عضو هیات علمی نیمه وقت عمدتا با مرتبه علمی استادی، 12کارگاه و آزمایشگاه مجهز و تخصصی شامل سرامیک، فرآوری مواد، جوشکاری، عملیات حرارتی، انجماد، ریخته‌گری، خوردگی و مهندسی سطح، خواص مکانیکی، متالوگرافی، SEMو TEM است. 

اسماعیل جرجانی با بیان این مطلب که دانشکده مواد در سال گذشته موفق به دریافت مجوز انتشار ژورنال تخصصی مهندسی مواد به زبان انگلیسی شده است گفت: امکانات کم نظیر و روحیه پژوهش طلبی اساتید و دانشجویان مهندسی مواد، جایگاه این دانشکده را در میان دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی ممتاز کرده است. 

محمدرضا افشار مقدم زنجانی، مدیر گروه کارشناسی مهندسی مواد - متالوژی صنعتی واحد علوم و تحقیقات با اشاره به اهمیت علم مهندسی مواد در دنیای امروز گفت: امروزه رشد و توسعه پرشتاب علوم و در عرصه‌های مختلف در سطح جهان مرهون علم مواد است.

وی افزود: با توجه به تلاش‌های بسیار زیادی که پس از انقلاب اسلامی انجام گرفته است، درحال حاضر بخش عظیمی از قطعات موردنیاز نیروگاه‌های کشور از جمله پره‌های توربین‌های بخار در داخل کشور تولید می‌شوند و خودکفایی و استقلالی که در زمینه‌های گوناگونی چون نظامی، هوافضا و...حاصل شده است و همه این پیشرفت‌ها، مرهون علم مواد است. 

محمد ناصر مقدسی مدیر گروه تخصصی مهندسی برق - مخابرات واحد علوم و تحقیقات گفت: در گروه برق این واحد دانشگاهی چهار گرایش کنترل، قدرت، مخابرات و الکترونیک در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند.