به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، معاون فرهنگی این واحد، اساتید معارف این واحد دانشگاهی را سرمایه معنوی این دانشگاه دانست و افزود : با همکاری سازمان یافته و نظام‌مند اساتید معارف با معاونت فرهنگی و دفاتر فرهنگ اسلامی این واحد دانشگاهی، می‌توان فعالیت‌های دانشگاهی را در زمینه قرآن و عترت ارتقاء بخشید. 

موسی الرضا طالبی معاون مدیر گروه معارف اسلامی واحدعلوم و تحقیقات در این نشست گفت:براساس ابلاغیه‌های موجود دروس معارف از حالت آموزش محور به تربیت محور گرایش یافته است.

وی گفت: در گروه معارف واحد علوم و تحقیقات تلاش شده است تا از بهترین اساتید کشور در مسیر تربیت دانشجویان ارزشی بهره جست. 

طالبی با بیان این مطلب که 10 هزار دانشجوی واحد علوم و تحقیقات در ترم جاری واحدهای درسی گروه معارف را طی کرده‌اند، گفت: درطول هفته 240کلاس با تدریس63 نفر از اساتید برگزار می‌شود و علاوه بر 6گرایش معارف، ارایه دروس روانخوانی قرآن، دفاع مقدس و وصایای حضرت امام (ره) نیز برعهده این گروه است.

حجت الاسلام طیبی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری منطقه 8دانشگاه آزاداسلامی نیز در این نشست گفت: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در مقطع کارشناسی، دانشجویان را برای برگزاری این نشست‌ها در مقاطع ارشد، دکتری و در سطح اساتید به منظورنظریه پردازی و تولیدعلم آماده می کند و تمرینی برای ارایه مباحث مستدل و مستند در جمع دانشجویی و قدرت تحمل نظریات دیگر است.

وی با بیان این مطلب که در کرسی‌های آزاداندیشی خط قرمزی وجود ندارد و تنها خط قرمز، توهین به نظر و عقاید دیگران است، افزود: نشست‌های آزاد اندیشی باید توسط اساتید، در دو مقوله کنترل زمان و عدم خروج از بحث، مدیریت شود.

حجت الاسلام طیبی گفت: هدف از برگزاری این نشست‌ها انجام کار فرهنگی در سطح عالی است. از جمله فواید جانبی برگزاری این نشست‌ها نیز تعامل بیشتر دانشجویان و اساتید است. 

اسدالله متاجی مدیرکل آموزش واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست گفت: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در مقطع کارشناسی، تمرینی برای تحصیلات تکمیلی است و در این نشست‌ها با ایجاد امنیت بیشتر برای ارایه نقطه نظرات، جسارت را نیز به دانشجویان می‌آموزد.