فاطمه قربان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا در ارتباط با آخرین وضعیت هوشمند سازی مدارس اظهار داشت: اجرای این طرح به‌منظور ارتقا و کیفیت بخشی به فرایند تعلیم و تربیت در کلاس درس مطرح شد.

وی افزود: هدف گذاری ما در سال گذشته 20هزار مدرسه در کل دوره‌های تحصیلی بود که در حال حاضر 24هزار مدرسه هوشمند سازی شده است و تا پایان سال این آمار رشد پیدا خواهد کرد. آمار اصلی هوشمند سازی مدارس تا پایان آذرماه اعلام خواهد شد.

قربان با اشاره به این که در حال حاضر 5/12 میلیون دانش اموز در سطح کشور داریم، خاطر نشان کرد: یک سوم دانش آموزان در دو سوم مدارس روستایی مشغول به تحصیل هستند.

وی با توجه به این که در حال حاضر محدودیت در اعتبارات و بودجه سازمان‌ها وجود دارد؛ بیان کرد: آموزش و پرورش با عنایت ویژه مجلس و دولت نسبت به جایگاه این وزارتخانه با مشکلی مواجه نشده است. در هرکاری باید همت بلند مسوولان با مشارکت‌های مردمی همراه شود. 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در ادامه اضافه کرد: اگر بخواهیم ارتقای جایگاه آموزش و پرورش را داشته باشیم مساله و مشکلات آموزش و پرورش باید دغدغه همه دستگاه‌ها و آحاد مردم باشد. یعنی اگر بپذیریم آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه تعلیم و تربیت انسان هست، طبیعی است که ما می‌توانیم خدمات بهتری به دانش آموزان ارایه دهیم.
 
قربان در ادامه بیان کرد: اگر به دهه‌های گذشته نگاه کنیم، انتظاری که از آموزش و پرورش می‌رفت یک فضای مناسب، کلاس درس، تخته و ... بوده است. امروزه قطعا دانش آموزان برای این که بتوانند علم خود را رشد دهند تغییر محتوا و ارایه عناوین درسی متنوع، برای آن‌ها ضروری است.