حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش، در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان این مطلب، اظهار کرد: 45 هزار و 106 داوطلب مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری شده‌اند که از این تعداد، 36 هزار و 950 داوطلب مجاز، نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه، حداکثر در پنج کدرشته‌محل استخراج، فردا، یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه، اعلام می‌شود.

وی افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پس از انتخاب رشته با توجه به ظرفیت هر یک از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی و براساس اولویت کدرشته‌محل‌های انتخابی و نمرات علمی آزمون و همچنین با در نظر گرفتن سایر ضوابط (سهمیه رزمندگان، مربی و سایر...) از بالاترین نمره تا چندبرابر ظرفیت هر کدرشته‌محل، فهرست اسامی داوطلبان واجد شرایط شرکت در مصاحبه ازطریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود.

توکلی تصریح کرد: داوطلبانی که فهرست اسامی آن در ردیف معرفی‌شدگان برای مصاحبه اعلام می‌شود، باید با توجه به جدول زمانی اعلام‌شده در اطلاعیه‌ای که به‌همراه فهرست اسامی آنان بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد، با به همراه داشتن مدارک لازم به شرح مندرج در اطلاعیه و مدارکی که موردنظر دانشگاه مصاحبه‌کننده است، به مؤسسات آموزش عالی ذی‌ربط مراجعه و در مصاحبه شرکت کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز زمان مصاحبه معرفی‌شدگان از دهه سوم اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این دسته از داوطلبان باید با همراه داشتن مدارک لازم و بر اساس برنامه زمانی که آن زمان اعلام می‌شود، به دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو مراجعه کنند.