سلمان داداشی، رئیس انجمن محاسبات سریع، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا توضیح داد: نرم افزارهای آموزشی طراحی شده برای محاسبات سریع مختص به یک رده سنی نیست و منحصراً نمی‌توان روش‌ها را برای یک رده سنی محدود کرد. شعار انجمن از9 تا 99 سال است. هم‌وطنان ما در زندگی روزمره خود بسیار وابسته به ماشین حساب هستند.

وی افزود: 17 تکنیک وجود دارد که هر فرد با آموختن آن می‌تواند محاسبات روزمره خود را انجام دهد. همانطور که می‌دانید مغز از دو نیم‌کره تشکیل شده، چپ و راست، سمت چپ اموری که عموماً مربوط به ریاضیات، فلسفه و افکار استدلالی می‌شود را انجام می‌دهد و نیم‌کره راست بیشتر به احساسات و امور هنری می‌پردازد. حال اگر یک نفر بتواند همزمان از دو نیم‌کره استفاده کند خلاقیت ایجاد می‌شود.

داداشی گفت: مجموعه طراحی شده برای محاسبات سریع که توسط انجمن تهیه شده تکیه بر این شکل استفاده از مغز دارد که اغلب منجر به ایجاد خلاقیت و تقویت حافظه می‌شود. این موارد اعتماد به نفس را در مخاطبان افزایش داده و در نهایت خود آن‌ها می‌توانند مبتکر و طراح باشند.

وی ادامه داد: روش‌های محاسبات سریع عمومی هستند، اما در برخی موارد سعی کرده‌ایم برای آموزش سطح‌بندی نیز داشته باشیم. برخی آموزش‌ها مختص به سطح عمومی و برخی دیگر را به سطوح اختصاصی‌تر معطوف کنیم که بیشتر مخاطبانش دانش‌آموزان ریاضیات و دانشجویان هستند.

رئیس انجمن محاسبات سریع در رابطه با منابع طراحی این روشها ابراز داشت: 80 درصد روش‌های به‌کار برده شده، روش‌های بین‌المللی است که برگرفته از روشهای «تراختنبرگ» و «ودیک» است که ما آنها را برای استفاده عموم کاربردی کرده‌ایم و 20 درصد روش‌ها نیز به‌صورت ابداعی طراحی شده‌است.