به گزارش سرویس اجتماعی  به نقل از وب دا، دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: کلاس های دانشگاه نسل سوم با حضور سالمندان بالای 55 سال سن تشکیل می شود.

وی افزود: در این کلاس ها تلاش می شود تا فرد ضمن حضور در گروه همسالان خود و یافتن دوستان جدید ، مهارت های خود مراقبتی و تغذیه مخصوص به دوره های سالمندی را آموزش ببیند.

وی افزود: این دانش آموختگان پس از اتمام دوره آموزشی با انواع بیماری های واگیر و غیر واگیر شایع در استان و نحوه پیشگیری از ابتلاء به آنها آشنا می شوند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه بر اساس تحقیقات صورت گرفته در طی 4 دوره تشکیل این کلاس ها بیش از 90 درصد شرکت کنندگان ضمن ارتقاء روحیه مثبت، در سبک زندگی خویش تغییراتی در راستای سالم زیستن ایجاد نموده اند.

وی به آغاز به کار پنجمین دوره کلاس های این دانشگاه اشاره کرد و گفت: افرادی که در این دوره ثبت نام کرده اند نیز پس از طی 2 ماه آموزش دانش آموخته دانشگاه نسل سوم خواهند شد.

گفتنی است: نسل سوم به افرادی گفته می شود که در دوره 20 ساله سوم زندگی خود هستند.

در 4 دوره گذشته دانشگاه نسل سوم حدود 100 نفر در این دانشگاه دانش آموخته شدند.

این دانشگاه هفته سلامت سال گذشته برای اولین بار در کشور و به عنوان تنها دانشگاه نسل سوم کشور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز بکار کرد.