به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از  اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در بازدید از دستاوردهای پژوهشی واحد علوم و تحقیقات در نمایشگاه فناوری نانو با بیان اینکه سیاست کلی مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی ارتقاء شاخص های کیفی در مجموعه این دانشگاه است، گفت: واحد علوم و تحقیقات در ارتقاء کیفی سازی سطح علمی پیشتاز است و شانه به شانه دانشگاه های برتر ملی و بین المللی در تولید دانش فنی و انجام پژوهش های بنیادی اصیل حرکت می کند.

وی در ادامه افزود: واحد علوم و تحقیقات یکی از دانشگاه های برجسته در حوزه آموزش عالی کشور است که نقش و جایگاه بین المللی آن بر کسی پوشیده است .

معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: متأسفانه و در حال حاضر بسیاری از پژوهشهای بنیادی صورت گرفته در کشور، بصورت الگوبرداری از یکدیگر انجام می شود و دانشی که بر مبنای الگوبرداری بنا شود اصیل نخواهد بود و به تجاری سازی هم منجر نخواهد شد.

دکتر واشقانی فراهانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تأکید ویژه ای بر اجرای کرسی های نظریه پردازی در سطح دانشگاه ها دارند، گفت: دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی در مطرح کردن این کرسی ها تنها خاص علوم انسانی نیست بلکه پژوهشگران و محققان در تمامی زمینه های علمی باید که صاحب نظر باشند و به هدف غایی که کاربردی و تجاری کردن نتایج علمی است، دست یابند.

وی با بیان این مطلب که واحد علوم و تحقیقات باید در علوم بنیادی اصیل مرز شکن باشد، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های موجود سخت افزاری و نرم افزاری در واحد علوم و تحقیقات ، انتظار می رود این واحد دانشگاهی بیش از گذشته ، نقش برجسته و پیشتاز خود را در عرصه های بین المللی و با یک رقابت سازنده به مرحله عمل برساند.