به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر عصمت سوادی معاون فرهنگی این واحد دانشگاهی در مراسم تجدید میثاق مسئولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان واحد علوم و تحقیقات با آرمان های والای امام خمینی (ره)، گفت: هدف از تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی، اعلام آمادگی جامعه دانشگاهی در حرکت به سمت اهداف مقدس بنیانگذار انقلاب و پاسخگویی به مطالبات مقام معظم رهبری در دانشگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران مایه سربلندی و سرافرازی ملت ایران در سراسر جهان شده است، افزود: این انقلاب حاصل خون هزاران شهید است و باید با تمام توان در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم و در جهت اعتلا و پاسداشت آن از هیچ گونه کوششی فروگذاری نکنیم.

سوادی گفت: مجموعه دانشگاهی با حرکت در مسیر پیشرفت و تولید علم و اندیشه های نو، توسعه ارزش های رفتاری، فرهنگی، اخلاقی و معنوی می تواند در دستیابی به اهداف متعالی مدنظر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری کمک شایانی کند. همچنین باید نگاهی اعتدالگرایانه و عدالت محور برای آبادانی هرچه بیشتر ایران اسلامی داشته باشیم.

معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات با اشاره به اینکه باید به معضلات فرهنگی وارد شده از غرب توجه ویژه ای داشت، تصریح کرد: دانشگاه ها می توانند با ارائه راهکارهای جدید و پر جاذبه، طرح های نو در حوزه های مختلف فرهنگی، قرآنی، اخلاقی و هنری رمینه مناسبی برای کاهش معضلات فرهنگی وارد شده از غرب ایجاد کنند.