به گزارش سرویس آموزش خبرگزاری برنا، به گفته مدیرمسئول نشر ورجاوند، سرکار خانم هما نیابتی در این مسابقه 21 نفر از دانش آموزان مقاطع ششم، پنچم، دوم و چهارم دبستان شرکت کردند که امیدواریم در سال آینده شاهد حضور یشتر دانش آموزان شهرجدید پرند و همچنین همکاری بیشتر مربیان و معلمان در حوزه باشیم. در این مسابقه بیشتر توانایی قابلیت ارتباط های منطقی و بالا بردن خلاقیت های دانش آموزان و حل مسئله مورد نظر است.
 
مسابقه بین المللی کانگورو یک مسابقه ریاضی برای دانش آموزان مختلف (از اول دبستان تا سال آخر دبیرستان) است که به صورت چند گزینه ای انجام می شود و هر دانش آموز می تواند در این مسابقه، در پایه مربوط به خودش شرکت کند. البته هر کشور با توجه به شرایط و امکاناتش می تواند در بعضی از سطوح مسابقه شرکت کنند.

در این مسابقه برای هر گروه حدود ۳۰ مساله در سه سطح ۳، ۴ و ۵ امتیازی مطرح می شود و دانش آموزان با پاسخ دادن به هر مساله، امتیاز مربوط به آن را دریافت می‌کنند.
 
مسابقه‌ کانگورو بدون برنده است. به عبارت دیگر، همه‌ شرکت‌کنندگان به عنوان برنده نگریسته می‌شوند. در بعضی کشورها به همه شرکت‌کنندگان در روز مسابقه جوایزی اهدا می‌شود و برنامه‌های سرگرم‌کننده در آن روز برای آنان ترتیب می‌دهند. کسانی که بهترین نتایج را به دست می‌آورند، بعداً جوایزی را دریافت می‌کنند.

در ایران مسابقه برای پایه های سوم ، چهارم ، پنجم و ششم ابتدایی و دوم و سوم راهنمایی برگزار می شود.