در پی برخی حواشی درباره انتصاب عبدالحسین هراتی به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد اسلامی، سه اتحادیه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری برنا، متن کامل بیانیه اتحادیه تشکل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان اسلامی دانشجویان ایران (سادا) و مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

«امروز که شاهد شکوفایی مجدد دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... هستیم عده‌ای که منافع خود را همواره در سکوت و خفقان می‌دیدند تمام تلاش خود را می‌کنند تا نگذارند چراغ‌های امید دوباره در این دانشگاه روشن شود و بر سیاهی سال‌های اخیر بتازند.

در راستای همین امر شاهد آنیم که امروز عده‌ای از جنجال‌آفرینان که از طایفه ساکتین دیروز و دلواپسان امروز هستند در برابر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی ایستاده‌اند و این مرکز علمی فرهنگی را دستمایه بازی‌های سیاسی خود نموده‌اند و در تلاشند با بزرگنمایی اقدامات کوچک و سطحی به کل بدنه دانشگاه آزاد ضربه بزنند.

با این حال مشخص نیست این همه موج‌آفرینی برای یک انتصاب در دانشگاه آزاد اسلامی با چه هدفی صورت می‌گیرد و پشت این جریانات مشکوک چه افرادی قرار دارند؟

این جنجال‌های رسانه‌ای برای انتصاب عبدالحسین هراتی به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد اسلامی در حالی صورت می‌گیرد که مراجع ذیصلاح در پاسخ به استعلام دانشگاه، بلامانع بودن انتصاب ایشان را اعلام کرده بودند و با این حال وی صرفا به عنوان سرپرست و نه مدیرکل اداره کل اسناد و مدارک منصوب شده است.

در عین حال سوابق درخشان و انقلابی دکتر میرزاده و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدطه هاشمی برای همگان روشن است و نمی‌توان با این جنجال‌آفرینی‌ها فاصله‌ای میان مسئولان ارشد دانشگاه آزاد که خود را فرزندان انقلاب و یاران امام(ره) می‌دانند با ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران بوجود آورد.

در سالی که رهبر معظم انقلاب نام آن را مزین به سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی کرده‌اند آیا درست است که به دکتر طه هاشمی با آن سوابق درخشان و انقلابی که اکنون پرچمدار فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی است و از زمان حضورش در این دانشگاه قدم‌های فراوانی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ برداشته‌اند این‌گونه هجمه‌های رسانه‌ای صورت بگیرد؟

برادران بسیجی و دلسوزان انجمن‌های اسلامی مستقل! براستی می‌توان به دلیل یک انتصاب در دانشگاه آزاد اسلامی مسئولان ارشد دانشگاه و سایر شخصیت‌های انقلابی نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال برد؟

آیا این هجمه‌های ناروا به دانشگاه آزاد اسلامی به بهانه یک انتصاب، جفا به مسئولان ارشد و دانشجویان انقلابی این دانشگاه نیست؟ آیا نقد سازنده و دلسوزانه خود را نمی‌توانستید به جای جنجال‌آفرینی و غوغاسالاری رسانه‌ای از طریق یک نامه محرمانه و مکتوب به همراه مستندات به آقای دکتر میرزاده منتقل کنید؟

آیا پاسخ منطقی و بدون غرض‌ورزی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به نامه رئیس محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و نیز مصاحبه‌های پاسخگویانه دکتر طه هاشمی پیرامون این امر به اندازه لازم گویا و اقناع کننده نبود؟

دانشگاه آزاد اسلامی همواره در راستای اعتلای آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) حرکت کرده است و قاطعانه اعلام می‌کنیم که این جنجال‌آفرینی‌های رسانه‌ای تأثیری در رسالت مدیران دانشگاه آزاد اسلامی نخواهد داشت و این دانشگاه همچنان در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی حرکت خواهد کرد.

ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در این موقعیت حساس بر خود لازم می‌دانیم ضمن اعلام برائت از عملکرد این افراد تندرو، حمایت خود را از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نماییم و از مسئولان ذیربط می خواهیم که با این موج‌آفرینی‌ها تسلیم اقلیتی تندرو نشوند و با بررسی‌های خود درباره موضوع مطرح شده تصمیم‌گیری صحیح نمایند تا همچنان اعتدال سرلوحه تمام مدیران در دانشگاه آزاد اسلامی باشد.»