رییس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری و در مقاطع دکتری تخصصی مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت در نیمسال اول1393 خبر داد.

به گزارش سرویس آموزش جوان خبرگزاری برنا به نقل از اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر امیر مسعود رحمانی رئیس دانشکده فنی و مهندسی به تحصیل بیش از 4 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشکده اشاره کرد و گفت: این دانشکده دارای رشته های مهندسی با عناوین مهندسی پرتوپزشکی، هسته ای، پلیمر، صنایع، شیمی، معدن، نساجی، مهندسی ورزش، عمران، برق و کامپیوتر و مکاترونیک در گرایش ها و مقاطع تحصیلی مختلف است.

وی تصریح کرد: دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات در تلاش است تا دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود را توسعه دهد بنابراین در آینده نزدیک در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مهندسی ورزش ، مهندسی پلیمر گرایش های نانو فناوری و علوم و تکنولوژی پلیمر ، مهندسی عمران گرایش های سازه و ژئوتکنیک ، مهندسی صنایع گرایش های صنایع و بهره وری و در مقطع دکتری نیز رشته های مهندسی عمران گرایش حمل و نقل و راه سازی ، مهندسی برق گرایش مخابرات و امنیت فضای تبادل اطلاعات را ایجاد و در این رشته ها دانشجو پذیرش می شود.

دکتر رحمانی از تأسیس رشته های بین رشته ای همچون علوم کامپیوتر، از سوی این دانشکده خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای تأسیس رشته های جدید و مورد نیاز از طریق دفتر گسترش علم انجام گرفته است که در صورت توافق شورای زی‌ربط، این رشته ها تا اوایل مهرماه سال جاری در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهند شد.

وی افزود: دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات، قصد دارد همزمان با رشد کمی و توسعه رشته های تحصیلی، با جذب اعضای هیأت علمی توانمند و گسترش آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نسبت به بهبود هرچه بیشتر کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشکده اقدام کند.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از افزایش انتشارات علمی نظیر مقالات، مجلات و کتب خبر داد و گفت: تلاش می کنیم دستاوردهای علمی و پژوهشی را کاربردی کرده تا در جهت رفع نیازهای علمی و صنعتی کشور هدفمند حرکت کنیم تا ضمن گسترش دانش و فرهنگ تحقیق و رفع نیازهای کشور ، وابستگی دانشکده به درآمد شهریه کاهش یافته و دامنه مهندسی فعالیت های پژوهشی دانشگاه افزایش یابد.

دکتر رحمانی اظهار داشت : در سال گذشته 118 مقاله ISI ، 60 مقاله علمی و پژوهشی و بیش از 100 مقاله در همایشهای معتبر داخلی و خارجی از سوی دانشجویان و اساتید این دانشکده منتشر شده است .

وی با بیان این مطلب که دانشجویان رشته مهندسی پلیمردر پروژه های مشترک با بخشهای صنعتی کشور برای اولین بار موفق به تولید نانو رس شده اند که هزینه تمام شده برای تهیه این ماده بسیار پایین تر از تولیدات مشابه خارجی بوده است ، افزود: دانشجویان و اساتید گروه پلیمر این دانشکده در همکاری با شرکت ملی نفت، موفق به جداسازی مواد آلی از پساب های نفتی شده اند که کمک شایانی به حفظ وبهبود شرایط محیط زیست و تصفیه مواد آلوده کننده بوده است.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات به فعالیت و خدمات رسانی 6 آزمایشگاه با عناوین نساجی، هسته ای، پلیمر، معدن، اصول مبانی برق و رباتیک (روبوکام) در این دانشکده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آزمایشگاه های سازه و ژئوتکنیک ، مهندسی ورزش و RFID نیز در مرحله خرید تجهیزات و بهره برداری قرار دارند.