به گزارش گروه آموزش جوان برنا، مرتضی تمجیدی طرح رتبه بندی معلمان را آماده ارائه به مجلس عنوان کرد و گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان در مرحله اتمام و ارائه به مجلس جهت نهایی شدن کار است و این طرح در واقع مشابه برنامه آموزش عالی در خصوص تعالی نیروی انسانی و سرمایه های علمی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان، روند افزایش حقوق معلمان بعد از اجرای این طرح را براساس رتبه آنان در این طرح دانست و گفت: آموزش و پرورش در نظر دارد تا در سیاست‌های جدید با ساماندهی بهینه نیروی انسانی، از این ظرفیت به‌خوبی و بهترین شکل استفاده کرده و با تأثیرگذاری مثبت بر روند آموزشی و تربیتی بتواند در پیشبرد اهداف کلی نظام تعلیم و تربیت کمک شایانی کند.

وی معلمان را رکن اصلی نظام آموزشی کشور خواند و بی‌انگیزه بودن معلمان را موجب وارد ساختن ضربه به تمام ارکان آموزش و پرورش دانستو تصریح کرد: معلمان، مسئولیت مهمی بر عهده دارند و آینده‌سازان ایران را پرورش خواهند داد و باید این قشر مورد توجه بیشتری قرار گیرند و اگر قرار باشد در آموزش و پرورش کشور تغییر و تحولی رخ دهد، باید در قسمت سرمایه‌های انسانی تحولات عظیمی رخ دهد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان در خصوص ویژگی های طرح رتبه بندی گفت: معلمان از نظر نوع فعالیت آموزشی، خلاقیت در آموزش، تألیف کتاب و.. مورد ارزیابی‌های کارشناسانه قرار خواهند گرفت و رتبه‌بندی شده و اگر آنان در نظام آموزشی حضور نداشته باشند نظام تعلیم و تربیت عملاً ناکارامد خواهد شد و به هیچ عنوان نمی‌تواند به حرکت خود ادامه دهد.

وی با تاکید بر جلب مشارکت دیگر نهادها در امور تعلیم و تربیت یکی از مشکلات اساسی آموزش و پرورش را فرسودگی فضاهای فیزیکی مدارس خواند و گفت: یک سوم از فضاهای آموزشی ازاستاندارد مناسب برخوردار نیست و مقاوم سازی این مدارس نیازمند همکاری نهادهای دخیل در امر تربیت جهت مقاوم سازی این مدارس است.