به گزارش سرویس اجتماعی برنا، كیومرث هاشمی با اشاره به تبیین حركات زمینی ژیمناستیك در شیوه‌نامه از جمله؛ غلت‌زدن به سمت جلو و عقب و حركت بالانس گفت: با توجه به نیاز موجود به دنبال تامین ملزومات ورزشی برای انجام این حركات هستیم.

وی با اشاره به موفقیت رشته شنا در پایه سوم ابتدایی گفت: امیدواریم اجرای این طرح هم مانند طرح شنا موفق باشد.

هاشمی افزود: شرط داشتن گواهینامه مهارت‌های ورزشی برای ورود به پایه بالاتر در حال حاضر منتفی شده و به یك سال بعد یعنی پس از بررسی نقاط قوت و ضعف طرح مذكور موكول شده است.

قائم مقام وزیر در امور تربیت بدنی و سلامت با تاكید بر ورزش در دوره ابتدایی تصریح كرد: اگر فرهنگ تحرك و ورزش در دانش‌آموزان پایه ابتدایی نهادینه شود به یك فرهنگ تبدیل خواهد شد.

وی از ایجاد 500 مدرسه تخصصی ورزش به عنوان بهترین برنامه در دوره‌‌های راهنمایی و دبیرستان نام برد و گفت: پرداختن به رشته‌های تخصصی ورزشی با اجرایی شدن این برنامه در استان‌ها با توجه به امكانات و استعدادهای موجود امكان‌پذیر خواهد بود.

هاشمی با اشاره به اینكه رشته شنا، ژیمناستیك و دو میدانی از ورزش‌های پایه و مادر است، یادآور شد: نتایج تحقیقات علمی نشان داد‌ه است كه اجباری كردن شنا و ژیمناستیك برای دانش‌آموزان بویژه در دوره ابتدایی موفقیت در سایر رشته‌های ورزشی را به دنبال خواهد داشت.