ابراهیم سحرخیز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا از اعزام 150 ناظر برای بازگشایی مدارس و بررسی نحوه عملکرد و کیفیت مدارس در ثبت نام دانش آموزان به استان های کشور تا پایان هفته جاری خبر داد.

وی در این باره تصریح کرد: ناظران پس از ارزیابی عملکرد مدارس استان‌ها در ثبت نام دانش‌آموزان، نظرات خود را به وزارتخانه ارسال می کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همچنین با اشاره به طرح تعطیلی مدارس در روزهای پنج شنبه اظهار داشت: در صورتی که مدارس متوسطه تک نوبته شود، تعطیلات روزهای پنجشنبه در اختیار مدیر مدرسه خواهد بود.

سحرخیز با بیان اینکه با تک نوبته شدن مدارس تعطیلی روز پنجشنبه عملأ شدنی است، تصریح کرد: در این صورت می شود برای دانش آموزانی که در برخی دروس دارای ضعف هستند، کلاس های تقویتی و جبرانی در ساعات بعد از ظهر برگزار کرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه امسال برنامه‌های درسی را کاهش نداده ایم، خاطرنشان کرد:  36 ساعت جبرانی برای برنامه های درسی دانش آموزان در نظر گفته شده بود که در آن تغییری صورت نگرفته و مسوولان آموزشی مدرسه می توانند با  تشخیص دانش‌آموزان ضعیف کلاس های جبرانی برگزار کنند.