به گزارش سرویس اجتماعی برنا، محمد اسماعیل مطلق با بیان این مطلب اظهار داست: بسته خدمت برای نوجوانان از ابتدای شهریور ماه اجرا شد و پیش‌بینی می شود با توجه به این بسته، حدود یك میلیون و 200 هزار دانش آموز تحت پوشش قرار بگیرند.

وی افزود: در معاینه حدود 700 هزار دانش آموز،‌ مشخص شد كه 13 درصد دانش آموزان دچار مشكلات گوش و چشم هستند كه به پزشك متخصص ارجاع داده شده و در حال درمان هستند.

مدیر كل دفتر سلامت خانواده،‌جمعیت و مدارس با اشاره به این كه سال گذشته حدود 700 مدرسه در شهر و روستا به عنوان مدرسه مروج سلامت معرفی شد،‌ تصریح كرد: با همكاری آموزش و پرورش و تا پایان سال تحصیلی قرار است تا تعداد این مدارس به بیش از دو هزار مدرسه در كل كشور برسد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا قبل از آذر ماه همه دانش‌آموزان سال اول معاینه شده و شناسنامه سلامت داشته باشند و در آذر ماه، این طرح برای مقطع اول راهنمایی و اوایل بهمن تا اسفند ماه برای مقطع اول دبیرستان آغاز شود.

دكتر مطلق افزود: یكی دیگر از برنامه های این دفتر در سال جاری، موضوع شپش در مدارس است كه در این راستا كارگاه های آموزشی را برای كارشناسان بهداشتی مدارس و مسئولین سلامت دانش‌آموزان آموزش و پرورش، طی روزهای 17 تا 19 مهر ماه برگزار می كنیم تا آموزش های لازم در این زمینه به آنها داده شود.