به گزارش سرویس دانشگاه خبرگزاری برنا، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا در خصوص وقایع اخیر در منطقه، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

درود خدا بر برادران ایمانی که پیام قرآن را شنیدند، آنجا که خدای تعالی فرمود "قل اعظکم بواحده ان تقمو لله مثنی و فرادی" و دل از زندگی نکبت بار زیر ظلم و ستم استکبار و استعمار و استثمار شستند و ندای هیهات من الذله حسین علیه السلام را عملاً فریاد برآوردند و با دست خالی و دلی پر از امید، برای خداوند قیام کردند.

درود خدا بر شهیدان راه حق و فضیلت از صدر اسلام تاکنون. از یاسر و سمیه در مکه صدر اسلام تا محمدالدوره در فلسطین اشغالی- از شهدای دشت ورامین سال 1342 تا شهدای بحرین مظلوم و یمن و لیبی و مصر و تونس که در اثر مقاومت در برابر ظالم به شهادت رسیدند و خونشان نهال استقلال و عزت و شرف و بیداری ملت‌ها را آبیاری کرد و تنومند ساخت و مرزها را درنوردید و قلوب انسان‌ها را بیدار ساخت تا به پاخیزند و انسانیت خویش را فریاد کنند.

شکی نیست که انقلاب‌های منطقه و بیداری جهانی به تأسی و الگو پذیری از انقلاب اسلامی ایران و ظلم‌ستیزی ملت ایران رخ داده است و شکی نیست که انقلاب ایران نیز به تأسی از قیام اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش به منصه ظهور رسیده است و امروز پس از 32 سال از سویی بوی طراوت و شادابی انقلاب در پیوند بین امام و امت در کرمانشاه، فضای جهان را عطرآگین و دل مسلمانان و عدالت‌خواهان را شاد و بیش از پیش امیدوار کرده است و از سویی دیگر، حرکت چشمگیر ملت قهرمان ایران به سمت قله‌های پیشرفت و عدالت، الگویی بی‌نظیر در اختیار ملت‌های جهان قرار داده است.

دنیای استکبار با تمام هیمنه رسانه‌ای خویش و در جهت استثمار ملت ها فریاد می‌زد که این انقلاب‌ها نه تنها ربطی به انقلاب کبیر اسلامی ایران ندارد و نمی‌توان نامی از اسلام بر آن نهاد بلکه می‌توان آن را در جهت برطرف شدن دغدغه‌های معیشتی و نهایتاً ایجاد دموکراسی مورد حمایت جامعه سرمایه‌داری دانست.

نگاهی کاملاً مادی‌گرایانه و حیوانی به انسان، نگاهی که مدت مدیدی است بر سیاست‌مداران دنیا سایه افکنده و به لطایف‌الحیلی سعی در کنترل غریزی انسان‌ها دارند. حقه‌بازان دنیا آن‌قدر از اسلام راستین واهمه دارند که نخست وزیر ترکیه در نقش عروسک خیمه‌شب بازی غرب، پرده از چهره انداخته و بی‌شرمانه نظام سکولار را به مردم منطقه پیشنهاد می‌هد، ولی امروز شاهدیم که اولین انقلاب منطقه در تونس در نخستین انتخاب خویش سیلی محکمی بر گوش آنان زده و به کسانی روی آورده‌اند که اسلام را مبنای قانون‌گذاری در کشور می‌دانند.

برادران و خواهران ما در تونس، لیبی و مصر باید بدانند که آنها فقط بر استبداد غلبه کردند و همچنان اختاپوس استعمار بر منابع آنها نظر دارد و از هر سو به منابع و منافع ملت‌ها چنگ انداخته و به دنبال گرفتن ماهی از این آب گل‌آلود است.

ملت‌های منطقه می‌دانند کسانی که تا دیروز از دیکتاتورها حمایت می‌کرده و امروز دایه مهربان‌تر از مادر شده اند، جز به منافع استعماری خویش فکر نمی‌کنند و مطمئن هستیم همان‌طور که عمر مختار مقابل استعمارگران ایستاد، فرزندان امروز او نیز دست بیگانگان را قطع خواهند کرد.

در این میان آنچه مظلوم واقع شده، قیام مسلمانان در یمن و بحرین است، که به خاطر شیعه بودن از طرف استکبار و ایادی منطقه‌ای آن، به محاق برده شده است و ما رجاء واثق داریم که خون شهدایشان کمر ظلم را خواهد شکست و مستکبران و حامیانشان را به نابودی و هلاکت خواهد افکند. همان‌گونه که مسئول سرکوب حجاج مکه در حج خونین سال 1366، پشتیبان نسل‌کشی شیعیان در شرق عربستان و یمن، یکی از عوامل اصلی گسیل نیروی نظامی به بحرین و یکی از فراعنه عربستان سعودی؛ ولیعهد خائن به حرمین شریفین به درک واصل شد و دیر نخواهد بود که دومینوی سقوط، به علی عبدالله صالح، آل خلیفه و حامی این دو رژیم مستبد و خونریز، یعنی آل سعود نیز خواهد رسید.

مقاومت، پایداری و استمداد الهی سلاح پیروزی مسلمانان یمن و بحرین است که وعده خدا تخلف‌ناپذیر است آنجا که فرموده "ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا ولاتحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون".

بیداری اسلامی منطقه منجر به بیداری وجدان‌های بشریت در اقصی نقاط جهان گشته و ملت‌های خسته از استثمار و استضعاف به خود آمده و در جهت استیفای حق خویش در برابر نظام سرمایه‌داری صهیونیستی قیام کرده‌اند. قیامی که امپریالیست‌ها سعی در کوچک و بی‌اهمیت جلوه دادن آن دارند. این قیام که پیش‌بینی صحیح رهبر حکیم انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای(مدظله العالی) بود، مقدمه فروپاشی نظام سرمایه‌داری و انحطاط رژیم صهیونیستی است. قیامی که در آن مردم از خویش می‌پرسند چرا باید برای اهداف صهیونیست‌ها هزینه کنند؟ و تا کی باید هزینه خودکامگی سردمداران کاخ سفید و اتحادیه اروپا را بپردازند؟ قیامی که در آن تشنگی مردم به عدالت و منجی آخرالزمان موج می‌زند. قیامی که در آن درد را لمس می‌کنند و درمان را نمی‌دانند.

در بهار بیداری اسلامی، حج ابراهیمی از راه می‌رسد. حجی که وحدت و قدرت مسلمانان جهان را به رخ مستکبران و ظالمان جهان خواهد کشید و یقین داریم برائت از مشرکین حاجیان، صحنه برائت از ظالمان و دیکتاتوران و حامیان آنها و آمریکای جنایتکار و صهیونیزم بین‌الملل و دفاع از مردم مظلوم بحرین و یمن و فلسطین خواهد بود.

مسلمانان امسال متفاوت از گذشته شکوای مردم تشنه عدالت را به درگاه احدیت خواهند برد و خاضعانه ظهور منجی عدالت‌گستر را از خداوند منان خواهند خواست.