به گزارش سرویس دانشگاه خبرگزاری برنا، کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در همایش ملی راه ابریشم که در واحد گرمسار برگزار شد، به استفاده از صنعت نانو در پزشکی اشاره کرد و گفت: در سال جاری بیش از 40 مقاله در زمینه نانو در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران به رشته تحریر در آمده است.

معاون مجلس دانشگاه آزاد اخذ سه لوح افتخارآفرین امضاء نمایندگان مجلس با 257 امضاء در دور هفتم مجلس شورای اسلامی و دو لوح تقدیر در مجلس هشتم با 264 و 225 امضاء که نمایندگان مجلس تقدیم مقام معظم رهبری کرده‌اند را نشان‌دهنده توانمندی دانشگاه آزاد به همت جاسبی دانست و تصریح کرد: کسب سه دوره ریاست شورای اجرایی دانشگاه‌های جهان اسلام توسط دانشگاه آزاد به برکت دانشجویان و اساتید گرامی آن است.

زارع به بیان خاطراتی از مشکلات شروع تأسیس دانشگاه آزاد پرداخت و افزود: امروز دانشگاه آزاد دارای یک میلیون و 700 هزار دانشجو و 4 میلیون فارغ‌التحصیل است که در اقصی نقاط جهان در پست‌های کلیدی و حساس مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: در مسیرهای جاده ابریشم در کشورهای تاجیکستان و افغانستان واحدهای دانشگاه آزاد احداث شده است که این تبادلات در مسیر جاده ابریشم نشان می‌دهد که نقش ایرانیان در تمدن جهانی همواره تأثیرگذار بوده است.

زارع تصریح کرد: تا افق 1404 دانشگاه آزاد پیش‌بینی جذب 105 هزار نفر عضو هیئت علمی کرده که در حال حاضر دارای 30 هزار عضو هیئت علمی هستیم و اعلام آمادگی خود را جهت جذب اساتید کشورهای خارجی در مسیر راه ابریشم اعلام می‌کنیم.

معاون جاسبی دهه پنجم را دهه تبدیل دانشگاه آزاد به یک مجموعه آموزش عالی بی‌بدیل دانست و افزود: هر کسی در هر مقطعی بدون داشتن سد و مانع باید بتواند به ادامه تحصیل خود ادامه دهد و ما باید بتوانیم سدها را به سکوهای پرش تبدیل کنیم.

وی ضمن اشاره به سرمایه اولیه یک میلیون تومانی اهدائی حضرت امام(ره) به دانشگاه آزاد، گفت: امروزه دانشگاه آزاد دارای بیش از 300 هزار میلیارد تومان سرمایه، 20 میلیون مترمربع فضای آموزشی، صدها آزمایشگاه و کارگاه و بیش از 400 واحد و مرکز آموزشی است که دانشگاه آزاد واحد گرمسار به عنوان یکی از این واحدها در ابعاد مختلف می‌درخشد و این سرمایه متعلق به همه ملت ایران و جوانان این کشور است.

زارع اظهار داشت: دانشگاه آزاد در ارائه مقالات ISI در بسیاری از رشته ها در کشوردر ردیف اول قراردارد. همچنین در بعضی رشته‌ها همانند رشته ریاضی کاربردی مقام اول در سطح جهانی و در رشته شیمی در خاورمیانه مقام اول را کسب کرده‌ایم.