به گزارش سرویس دانشگاه خبرگزاری برنا، مراسم بزرگداشت دهه ریاضیات با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان رشته ریاضی و علوم كامیپیوتر عصر دیروز در سالن اجتماعات دانشكده ریاضی و علوم كامپیوتر دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزارشد.

در آئین افتتاح این مراسم دكتر منصور واعظ پور دبیر برگزاری دهه ریاضیات با بیان اینكه ریاضیات در تمام رشته های فنی و مهندسی كاربرد دارد بیان داشت: هدف از برگزاری چنین مراسمی بالا بردن قدرت تجزیه و تحلیل، منطقی فكر كردن و قدرت حل مساله است و این موارد در تمامی مراحل زندگی افراد كاملا قابل مشاهده و ملموس است.

وی با اشاره به اینكه عمومی كردن ریاضیات در امور مختلف زندگی امری مهم و ضروری است گفت: به دلیل اینكه ریاضی از مراحل ابتدایی آموزش در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان به نوعی خشن جلوه داده شده افراد زیبایی های ریاضیات را آنطور كه شایسته است نمی‌بینند.

وی سطح علمی ریاضیات را در كشور از جهت شركت در مسابقات مختلف مطلوب عنوان كرد و ابراز داشت: از نظر شركت در مسابقات علمی سطح خوبی داریم و موفق به كسب مدالهای مختلفی نیز شده‌ایم اما ملاك جهانی چنین چیزی نیست و سطح دانش ریاضی در كشورمان بویژه در مقطع دبیرستان بسیار پایین است.

وی تاكید كرد: نقش اساتید در تدریس و تفهیم مطالب ریاضی بسیار مهم و اساسی است و با توجه به اینكه در دنیای فعلی نیاز به منطقی فكر كردن داریم؛ ریاضیات روش منطقی فكر كردن و قدرت تجزیه و تحلیل را به ما می آموزد.