به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، حمیدرضا حاجی بابایی در همایش بین المللی جوانان و نوجوانان حامی فلسطین اظهار داشت: حق ملت فلسطین را باید با تفکر و اندیشه در باب حاکمیت ملت ها ادا کنیم که این امر بعد از انقلاب اسلامی با قدرتی بیشتر صورت گرفت.

وزیر آموزش و پرورش افزود: براساس شکل گیری انقلاب اسلامی پیام امام خمینی (ره) نسبت به شکسته شدن با فرستادن نمایندگان به کشورهای مختلف استخوان های کمونیسم و سیوسیالیسم انجام شد.

وی تصریح کرد: الان با این تفکر و اندیشه جدید که مبنا وحیانی دارد نسخه تمام عیار شرف و منزلت انسانی را به دوش می کشیم و بر این اساس به انسان ها نگاه می کنیم و آزادی را می طلبیم.

حاجی بابایی با اشاره به اتصال انسان به خدا بیان کرد: با اتصال انسان به خداوند آزادی شکل می گیرد. پیامی که هر گوش ناشنوا را به شنیدن آن ترغیب می کند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی براساس دل ها و قلب ها شکل گرفت و هرچه جلوتر می رود تعریف جغرافیایی و کمیت آن تقویت می شود.

وی ادامه داد: دفاع از مردم فلسطین از اهداف انقلاب اسلامی است که از همان اول به دنبال  آن بودیم.

حاجی بابایی درباره جنگ های 22روزه غزه تصریح کرد: در این جنگ ها فلسطین با کشورهای مشترک المنافع آمریکا می جنگید و با سکوت مرگ بار برخی کشورهای جهان به جزء چند کشور روبرو بود، اما با سلاح ایمان رژیم صهیونیستی را شکست داد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: غزه دارای بدنه قوی است که حمایت ملت ها از آنها صورت می گیرد. همیشه ملت های بزرگ در آزمایش های بزرگ قرار می گیرند.

وی بیان کرد: سیاست جهان اسلام تکیه بر قدرت الهی و اصرار بر شعارهای رهبریت است که رمز حزب الله در جنگ 33روزه نیز بود.

حاجی بابایی افزود: هر روز قلب های بیشتری برای فلسطین می تپد و حرکت جدید شکل می گیرد. آمریکا با همه برنامه ریزی های خود نمی تواند در مقابل این ملت ایستادگی کند.امروز در لبنان برادران مسیحی و مسلمان کنار هم زندگی می کنند و آمریکا نیز نمی تواند در میان آنها تفرقه به وجود آورد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این آمریکا نیست که در عراق اشغالگری می کند بلکه این عراقی ها هستند که او را به اسارت گرفته اند. ملت های مسلمان و غیر مسلمان برای مبارزه با برده داری بلند شده اند و هر روز استکبار جهانی یک قدم به عقب و آزادی خواهان به جلو حرکت می کنند بنابراین در دو دهه گذشته آمریکا هیچ موفقیتی به دست نیاورده است.

وی با اشاره به شهادت 35هزار دانش آموز در دوران دفاع مقدس اضافه کرد: در جنگی که آمریکا به ایران تحمیل کرد 35هزار دانش آموز و 5هزار معلم به شهادت رسیدند و با این اقدامات نیز نتوانستند دشمنان اسلام به اهداف خود نائل شوند.

حاجی بابایی خاطر نشان کرد: امروزه مسلمانان با قدرت هرچه تمام تر در صحنه حضور دارند و از فلسطین و غزه دفاع می کنند و این امر را جزء آرمان ها و آموزهای دینی خود می دانند. دفاع از فلسطین فریضه و عبادت است و این پشتیبانی همچنان ادامه خواهد داشت.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تا روزی که فلسطین آزادی کامل خود را به رای همه افراد ساکن به دست آورد و دولتی مستقل با رای همه فلسطینیان ایجاد شود ما از آنها حمایت خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: هیچ قدرت غیر مشروعی نمی تواند بر فلسطین حکومت و یا به آن تجاوز کند. امروزه آزادی با رای آحاد فلسطینیان حاصل می شود.