به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، مصطفی قانعی در اولین مجمع شبکه تحقیقاتی طب سنتی و گیاهان دارویی گفت: در دولت لایحه ای با عنوان شرکت دانش بنیاد تصویب شده که این لایحه از سوی ریاست جمهوری اعلام شد. بنا بر این لایحه، از فروردین ماه سال آینده بودجه 3 هزار میلیارد تومانی به صورت وام قرض الحسنه از سوی معاونت تحقیقات و فن‌آوری از طریق صندوق علم و فن‌آوری در اختیار  فارغ التحصیلان قرار می گیرد.  

معاون تحقیقات و پژوهش وزارت بهداشت ادامه داد: از این میزان اعتبار، 150 میلیارد تومان وام از سال آینده به فارغ التحصیلان شرکت دانش بنیاد پرداخت می شود. این افراد پس از تولید و فروش تحقیقات یا محصولات پول را به شرکت باز می گردانند تا در اختیار افراد دیگر قرار گیرد.

قانعی درباره این شبکه تصریح کرد: مسوولیت و پاسخگویی شبکه تحقیقاتی طب سنتی و گیاهان دارویی بر عهده رییس شبکه است. مسوولیت رییس شبکه این است که از ابتدا، فرآیند تحقیق را برعهده بگیرد و تمامی زوایای این تحقیق را مدنظر داشته و پاسخگو باشد.

وی در خاتمه گفت: اعتبار تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی در این مورد در دست رییس شبکه است و رییس مرکز تحقیقاتی در داخل شبکه اولویت های تحقیقات را می‌پذیرد و تنها یک درصد بخش تحقیقات آزاد بوده و رییس شبکه هیچ مسوولیتی در این رابطه ندارد.