به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، حمیدرضا بابایی در حاشیه همایش نوجوانان و جوانان حامیان فلسطین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول سه دهه گذشته جوانان ایرانی نشان دادند که در همه امور پیشتاز هستند و این امر را در 8سال دفاع مقدس به صورت واضح شاهد بودیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برگزاری همایش های مختلف در ایران برای حمایت از ملت فلسطین صورت می گیرد تا تعداد کشورهای حامی افزایش یابد. همکاری ها و هم فکری هایی برای فرهنگ مبارزه با ظلم و ستم صورت گرفته که مورد استقبال کشورها واقع شد.

وی درباره ساختار نظام آموزشی 3-3-6 افزود: این بحث در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده  اما نحوه اجرا و فلسفه تعلیم و تربیت هنوز مشخص نشده است.

حاجی بابایی تاکید کرد: سخنانی را بپذیرید که از سوی وزیر آموزش و پرورش اعلام می شود. در مورد نظام 3-3-6 اظهاراتی مطرح شده است که نادرست است. منتظر شورای انقلاب فرهنگی هستیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیلی مدارس ابتدایی در پنج شنبه ها خاطر نشان کرد: این بحث درشورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است اما رویکرد آموزش و پرورش توجه به ابتدایی است که  معاونت هایی به همین منظور  در استان های کشور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: این بحث که باید دانش آموز ابتدایی از شنبه تا پنج شنبه در مدرسه حضور داشته باشند مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه آن اعلام خواهد شد. 

  بررسی تعطیلی مدارس ابتدایی در پنجشنبه ها

حاجی بابایی با اشاره به ساعات درسی مقطع ابتدایی اضافه کرد: ساعات درسی ابتدایی در هفته 24ساعت است که باید معلم آمادگی کامل را داشته باشد. اگر تعطیلی پنج شنبه ها تصویب شد دانش آموز تا چهارشنبه در مدرسه حضور خواهد داشت و روز آخر هفته به گروه آموزشی برای معلمان اختصاص پیدا می کند.

وزیر آموزش و پرورش درباره حضور روز گذشته در مجلس اضافه کرد: من روز گذشته برای موضوع خاصی به مجلس نرفته بودم و تنها دلم برای نماینده ها تنگ شده بود که از ساعت8تا12برای دیدار با آنها رفته بودم.

وی با بیان اینکه معاونت پرورشی اصلاح خواهد شد افزود: اصلاح ساختار معاونت پرورشی ساماندهی مدیریت صورت خواهد گرفت بطوری که این تغییرات در راستای سرعت بخشیدن به کارها انجام می شود.

حاجی بابایی ادامه داد: اخیراً نامه ای به مربیان و مدیران سراسر استان ارسال شده و از انها درباره دیدگاه های جدید برای معاونت پرورشی سوال شده است و نظرات آنها به کار گرفته خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در 442 شهرستان ساختار معاونت پرورشی اصلاح شده که اقدام خوبی برای احیای این معاونت است.

وی درباره اضافه حقوق فرهنگیان جدید الاستخدام نیز بیان کرد: روز گذشته از سوی رییس جمهور دستوری مبنی بر توجه به اضافه حقوق افرادی که از فروردین ماه 88 به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند صادر شده که این مبلغ یکجا با رعایت اضافه حقوق به حساب این افراد واریز خواهد شد.

حاجی بابایی با اشاره به مبلغ اضافه کار حق التدریس ها و بازنشسته ها نیز گفت: تاپایان دی ماه هیچ استانی نباید به بازنشسته ها و حق التدریس ها بدهی درباره اضافه کاری داشته باشد و 150میلیارد تومان به حساب استان ها برای تسویه این مبلغ واریز شده است.

وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام معلمان پیش دبستانی توضیح داد: این طرح در شورای نگهبان است و در صورت تصویب اجرایی می شود.