به گزارش سرویس دانشگاه برنا سیدجلال طباطبایی' روز درمورد نحوه استفاده متقاضیان واجد شرایط تبصره الحاقی به قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی كشور در آزمون های سراسری و كارشناسی ارشد سال 1391 پرداخت.

وی گفت: بر اساس تبصره الحاقی به این قانون مصوب سال 1377 مجلس شورای اسلامی، آن عده از پرسنل كادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران كه از 30 شهریور سال 1359 تا 31 شهریور سال 1367 حداقل شش ماه پیوسته و یا 9 ماه ناپیوسته علاوه بر میزان موظفی شركت در عملیات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته‌اند می‌توانند با تایید بالاترین مقام هر یك از نیروهای مسلح (ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد كل نیروهای مسلح) از مزایای قانون مذكور استفاده كنند.

طباطبایی ادامه داد: داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 1391 شركت كرده و واجد شرایط استفاده از این قانون هستند باید از 25 دی ماه تا 10 بهمن ماه و داوطلبانی كه در آزمون كارشناسی ارشد 1391 شركت كرده اند نیز باید از پنجم تا 19 دی ماه ضمن مراجعه به واحدهای تابعه، نسبت به تكمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان برای آزمون های خود اقدام كنند.

به گفته وی، فهرست اسامی افراد واجد شرایط پس از تایید از طرف ستاد كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بمنظور اعمال ضوابط در اختیار سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

معاون سازمان سنجش به داوطلبان استفاده از سهمیه رزمندگان نیروهای مسلح توصیه كرد از مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری كنند.