سید جواد هاشمیان فوق تخصص قرنیه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان مطلب که در مقایسه با سایر بیماری‌های قرنیه، شیوع عیوب انکساری بالاست، اظهار داشت: افرادی که دارای بیماری عیوب انکساری هستند تمایل دارند از عینک استفاده نکنند و به‌همین خاطر به انجام اعمال جراحی مختلف از جمله لیزیک، لازک، پی.آر.کی و فمتولیزیک و همچنین استفاده از لنزهای داخل چشمی روی می‌آورند که تعدادشان هم کم نیست.

هاشمیان درباره روش فمتولیزیک افزود: فمتولیزیک از نظر تکنیکی مشابه روش لیزیک است. در لیزیک، تهیه فلپ یا لایه سطحی قرنیه توسط دستگاه میکروکراتوم انجام می‌شود، ممکن است در این روش ضخامت قرنیه‌ای که ایجاد می‌شود چندان دقیق نباشد یا عوارضی درحین تهیه فلپ ایجاد شود، اما به کمک دستگاه فمتولیزر، لیزر می‌تواند از سطوح مختلف عبور کند و با هر ضخامت و هر زاویه‌ای فلپ را تهیه کند و عوارضی که در هنگام تهیه آن ایجاد می‌شود را به حداقل برساند.
 
وی افزود: دقت این دستگاه بالاست و نتایج عمل‌های جراحی توسط آن مطمئن‌تر است. البته روش فمتولیزیک علاوه بر درمان عیوب انکساری، کاربردهای دیگری از جمله جراحی قرنیه، اصلاح آستیگماتیسم و پیوندهای قرنیه‌ای نیز دارد و تحولی در جراحی‌های قرنیه به‌وجود آورده است.

متخصص چشم با اشاره به این مطلب که فمتولیزیک برای موارد خاص به‌کار می‌رود، گفت:  اگر لیزیک، لازک و پی.آر.کی به درمان پاسخگو دهند نیازی به استفاده از دستگاه فمتولیزر نیستبه به زوری که می‌توان گفت اکنون در دنیا لازک و پی.آر.کی عمده‌ترین روش‌ها برای رفع عیوب انکساری چشم هستند که سالم و مطمئن‌اند، در حال حاضر هزینه فمتولیزیک بالاست.