به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از نشریه ساینس دیلی، محققان با بررسی 28 مطالعه انجام شده روی افراد مبتلا به سرطان پستان و دارای تومورهای جامد دریافتند كه انجام ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در طول دوره درمان و پس از آن مزایای مؤثری در كاهش خستگی وابسته به این سرطان و درمان‌های حاصل از آن دارد.

براساس این گزارش محققان افزودند: اگرچه در گذشته افراد مبتلا به خستگی مرتبط با سرطان‌ها به استراحت توصیه می‌شدند اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد داشتن دوره‌های طولانی مدت عدم فعالیت می‌تواند منجر به كم‌كاری ماهیچه‌ها و تقویت خستگی شود در حالی كه ایجاد توازن میان فعالیت‌های فیزیكی به كاهش خستگی كمک می‌كند.

نتایج دیگر این مطالعه افزود: خستگی از عوارض شایع و بالقوه طولانی مدت انواع سرطان‌ها و روش‌های به كار گرفته برای درمان آن‌هاست كه ممكن است برای سال‌ها و یا ماه‌ها طول بكشند و باعث كاهش تمایل افراد برای ادامه درمان شود و طبق این مطالعه بهره‌گیری از انجام ورزش‌های هوازی به طور خاص می‌تواند به‌عنوان اجزای یک استراتژی جهت مدیریت خستگی در طول درمان و پس از آن مفید باشد.

به گفته محققان البته برای درک این كه چگونه افزایش دفعات و مدت زمان ورزش‌های هوازی می‌تواند در سركوب خستگی در بیماران مبتلا به سرطان مفید باشد و همچنین درباره تأثیرات آن‌ها بر نوع سرطان‌ها باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد.