سید رضا غلامی رییس اداره بهداشت اماکن وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا از ابلاغ دستورالعمل بازرسی اماکن تولید و عرضه نذورات محرم خبر داد و گفت: طبق ابلاغیه، بازرسان ویژه‌ای در مراکز بهداشت و درمان شهری و روستایی مستقر خواهند شد تا در محورهای بهداشت محیط، بهداشت فردی، بهداشت غذا، فرآوری، طبخ و همچنین توزیع غذا نظارت کنند. 

رییس اداره بهداشت اماکن وزارت بهداشت ادامه داد: 5 هزار بازرس و كارشناس بهداشت در سراسر كشور بر بهداشت اماکن تولید و عرضه نذورات محرم نظارت می‌کنند.

وی با اشاره به رعایت اصول بهداشت محیط در مکان‌های تهیه و طبخ نذورات اظهار داشت:  آب سالم، سیستم فاضلاب شهری و مدیریت پسماند را داشته باشند و محیطی که برای قربانی کردن در نظر گرفته می‌شود، باید در فضایی باشد که امکان شست‌وشو در آن وجود داشته باشد. 

غلامی بااشاره به این مطلب که دام با همکاری سازمان دامپزشکی خریداری شود، ادامه داد: برای فرآوری و طبخ نیز باید درجه حرارت مناسب در نظر گرفته شود و در ظروف مناسب توزیع شود.

رییس اداره بهداشت اماکن وزارت بهداشت درباره ظروف پلاستیکی گفت: ظروفی که دچار شکستگی، چاله و برآمدگی باشند، مناسب نیستند و بهتر است ظروف آلومینیومی برای پخت استفاده نشود، چرا که درجه حرارت را بالا می‌برد.

وی ادامه داد: ظروفی که برای غذاهای گرم و نوشیدنی‌های داغ مانند شیر و چای استفاده می‌شود، بر پایه گیاهی باید باشد و در صورت نبودن آن بهتر است ظروف آلومینیومی استفاده شود و ظروف پلاستیکی برای بسته‌بندی میوه، کیک، سبزیجات و غیره مناسب‌تر است.