به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از وبدا،  سید حسن قاضی‌زاده هاشمی گفت: مجموع طلب دانشگاه‌های علوم پزشکی از بیمه‌ها به رقم 1900 میلیارد تومان رسیده است که امیدواریم با پرداخت این بدهی‌ها بخشی از مشکلات اعتباری دانشگاه‌ها مرتفع شود.

92، سال سخت دانشگاه‌های علوم پزشکی
وی در دیدار با مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی به دلیل کمبود منابع در پرداخت حقوق کارکنان‌شان نیز با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: در کل با توجه به وضعیت اعتباری کشور، امسال برای دانشگاه‌های ما سال سختی خواهد بود و امیدواریم به لطف خدا گشایشی در کارها حاصل شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به اظهارات مطرح شده در این جلسه درباره بهره‌گیری از امکانات بخش خصوصی و واگذاری برخی امور به این بخش، گفت: با کمک گرفتن از توان بخش خصوصی و همچنین خیران جامعه برای رفع تنگناها و افزایش بهره‌وری موافقم.

وی افزود: در عین حال توصیه می‌کنم در واگذاری داروخانه‌ها تعجیل نکنید؛ چراکه یکی از مشکلات این داروخانه‌ها بدهی‌هایشان به شرکت‌های دارویی و شرکت‌های پخش است و واگذاری بدون مطالعه آن‌ها مشکلات دیگری را ایجاد خواهد کرد.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت‌های خود ایجاد کلینیک‌های ویژه و اقماری تحت نظر و مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را اقدامی موثر و خوب برای توسعه بخش سلامت ارزیابی کرد و گفت: ایجاد این کلینیک‌ها به عنوان یک اقدام خوب و موثر باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی گسترش پیدا کند.