به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، صادق محصولی در مراسم تجلیل از 33کارفرمای کار آفرین اظهار داشت: تا سه ماهه پایانی سال جاری 2میلیون 600هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته اند که بر این اساس می توان گفت از این طریق ظریف نفوذ این بیمه به بیش از 90درصد رسیده است.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی افزود: به رغم دسیسه های دشمن که به شکل سخت افزاری و نرم افزاری در کشور هر روزه صورت می گیرد خوشبختانه مردم با ایثارگری هایی که در برابر فتنه ها بروزمی دهند توطئه ها را یکی پس از دیگری خنثی می کنند، که به این ترتیب هر روز کشور به تعالی نزدیک تر می شود.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که تمام موفقیت ها در سایه اخلاص امام راحل و یاوران ایشان صورت می گیرد.


برای گسترش بیمه تامین اجتماعی نیازمند حمایت نهادهای مرتبط هستیم
محصولی با اشاره به نام گذاری دهه چهارم انقلاب تصریح کرد: یکی از ارکان پیشرفت و عدالت در وزارت رفاه گسترش تامین اجتماعی است که از لحاظ نفوذ و کیفیت خدمات خوبی ارائه می دهد.

وی گفت: خوشبختانه همه کارفرمایان تامین اجتماعی به جز 2یا 3 درصد برگزیده هستند که این امر موجب کاهش مشکلات تامین اجتماعی و ریشه کنی فقر در جامعه شده است اما برای گسترش بیمه تامین اجتماعی نیازمند حمایت نهادهای مرتبط هستیم.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به پوشش افراد کمیته امداد بیان کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد تحت حمایت بیمه قرار می گیرند که این امر به حفظ آبرو و دریافت مستمری کمک خواهد کرد.

کارآفرینی به معنای ایجاد کار و ثروت برای کشور است
محصولی تاکید کرد: نقش کارآفرینی به معنای ایجاد کار و ثروت برای کشور است، ثروت نه تنها زشت نیست بلکه نوعی حمایت از مردم کشور به شمار می رود به زبان دیگر این امر نوعی مجاهدت است که می توان آنها را هم پایه جهاد در زمان جنگ دانست.

وی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد ایجاد زمینه هایی برای گسترش بیمه تامین اجتماعی و این که این امر لازمه وجود بنگاه های بزرگ کارآفرینی است، بوده ایم که نتیجه ان در زمان دولت نهم و دهم به شکل ویژه ای نمایان شد.


درک بالای مردم عامل موفقیت در طرح هدفمندسازی یارانه ها است
وزیر رفاه و تامین اجتماعی با اشاره قانون هدفمندسازی یارانه ها اظهار داشت: باید با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها به سرمنزل مقصود برسیم که خوشبختانه با همکاری مردم تاکنون موفقیت هایی به دست آورده ایم.

محصولی درک بالای مردم را از هدفمندسازی یارانه ها عامل موفقیت اجرای این طرح دانست.

وی درباره تعداد کارگاه های تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیز تصریح کرد: درحال حاضر بیش از یک میلیون و400هزار کارگاه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که توانسته اند زمینه مناسب برای شکوفایی اقتصاد کشور را فراهم کنند.اصلی ترین بخش تامین اجتماعی موضوع بیمه است
وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان اینکه اصلی ترین بخش تامین اجتماعی موضوع بیمه است، ادامه داد: موضوع درمان در تامین اجتماعی مورد توجه است، این درحالی است که بدون عملکرد بیمه موضوعات و مسائل درمانی قابل حل کردن نیست، بنابراین برای رسیدن به این امر نیازمند همکاری نهادهای مسئول هستیم.

محصولی گفت: در این راستا و در جهت هدفمندسازی یارانه ها، برای تامین اجتماعی بسته ای حمایتی تعریف شده است.

وی در خاتمه افزود: مساعدت کارفرمایان، ارتقای سرمایه تامین اجتماعی، ایجاد آرامش خاطر و عزت نفس، وجود رقابت در اقتصاد، کاهش ضایعات و بهبود سطح زندگی مردم از اهداف تامین اجتماعی است.