به گزارش سرویس اجتماعی برنا، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت با اشاره به افزایش 60 تا 70 درصدی قیمت ها و پرداخت هزینه های بیمارستانی از جیب مردم اظهار کرد: متاسفانه دولت دهم قانون برنامه پنجم توسعه را خوب اجرا نکرد به خصوص قسمت مربوط به حوزه بهداشت که اشتغال تمام وقت مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسئولین دانشگاه ها، روسای بیمارستان ها است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واقعی شدن قیمت ها به دولت بستگی دارد ادامه داد: در دولت دهم، 10 درصد هدفمندی یارانه ها مربوط به حوزه سلامت بود که بنابر کاهش منابع مالی این میزان هم به این حوزه تعلق نگرفت.

وی با اشاره به موانع واقعی شدن خدمات درمانی عنوان کرد: یک کمیسیونی باید به عنوان مشخص شدن واقعی قیمت ها تعیین شود که در سال 1386 و در زمان دولت خاتمی، نشستی با حضور، مسئولین سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نظام پزشکی، وزارت رفاه، کمیسیون بهداشت و درمان، با نماینده وزارت بازرگانی و اقتصاد برگزار شد که در آن زمان قیمت واقعی تعرفه درمانی، 36 هزار تومان اعلام شد.

شهریاری در خصوص بودجه حوزه سلامت بیان کرد: در حال حاضر بودجه سلامت تصویب نشده و باید منتظر ماند تا پس از تصویب بودجه، درباره آن اظهارنظر کرد.

وی با بیان این که هزینه بخش خصوصی را مردم از جیب هایشان پرداخت می کنند تصریح کرد: هزینه هایی که توسط بیمه های تکمیلی پرداخت می شود برخلاف قانون برنامه پنجم توسعه است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سلامت مردم در پیچ و تاب قوانین سفت و سخت است عنوان کرد: اکثر بیمه ها با بیمارستان های دولتی قرارداد دارند که پرداخت حق بیمه بیمارستان ها ماه ها طول می کشد یا تحقق پیدا نمی کند.

به گزارش خانه ملت؛ رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتباط دولت و مجلس درحوزه سلامت یادآور شد: متاسفانه قوانینی که توسط مجلس تصویب می شود به علت کمبود منابع مالی توسط دولت اجرا نمی شود.