صالحی برگزاری نمایشگاه 'فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال' را از جمله اقدامات اثر بخش وزارت ارشاد برای معرفی و شناساندن آثار دیجیتالی فعالان این حوزه دانست.

 به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحیضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به جهانی شدن دست آوردهای حوزه فن آوری اطلاعات و تکنولوژی ، استفاده از تکنولوژی مبتنی بر دانش در میان افراد جامعه امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: ارتقاء و پیشرفت جامعه در حوزه ی فن آوری اطلاعات و استفاده صحیح از دست آوردهای آن موجب تولید بیشتر، اثر بخشی مناسب و نظام مند در بسیاری از حوزه ها از جمله فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... می شود.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه "فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال" را از جمله اقدامات اثر بخش وزارت ارشاد برای معرفی و شناساندن آثار دیجیتالی فعالان این حوزه دانست .

وی ادامه داد: این نمایشگاه می تواند سنجه ای باشد برای تعیین جایگاه کشورمان در حوزه تولیدات و دست آوردهای دیجیتالی و علاقه مندان را با آخرین دست آوردهای کشور و حوزه بین الملل آشنا کند.

صالحی نشر الکترونیک را یکی از دست آوردهای فن آوری نوین ارتباطی و اطلاعاتی برشمرد و اظهار کرد: امروزه جوامع مختلف با قرار گرفتن در دهکده جهانی اطلاعات و ارتباطات نوین دچار تغییرات انقلابی در حوزه های مختلف از جمله شیوه های سنتی و چاپی نشر شده اند که از نمونه های آن می توان به "نشر دیجیتال" اشاره کرد.

وی افزود: دسترسی آسان و سریع به مطالب مورد نیاز مخاطب، کاهش هزینه های چاپ و نشر، نداشتن نیاز به فضای آرشیوی و ... از جمله مزایای نشر دیجیتالی است.

نمایشگاه "فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال" هشتم اسفند ماه سال جاری با حضور "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران کار خود را آغاز و تا 11 اسفند ماه ادامه دارد.