برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک به‌منظور منطقی کردن تجویز و مصرف دارو و راه‌اندازی پورتال دارویی برای نظارت دقیق بر تمام فرایندهای تأمین، تدارک، توزیع و عرضه دارو را از دیگر اولویت‌های سال 93 این سازمان اعلام کرد.

به گزارش سرویس شهری خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رسول دیناروند در نشست رئیس جمهوری با وزیر بهداشت و معاونان این وزارتخانه که صبح امروز همزمان با آغاز طرح تحول نظام سلامت برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: در سال 93 سیاست های تأمین و تدارک دارو به سمت حمایت از تولید داخل و همچنین کاهش هزینه‌های دارویی مردم ادامه خواهد داشت.

وی همچنین در حوزه نظارت بر کیفیت و سلامت فراورده‌های غذایی و سایر کالاهای سلامت محور اشاره کرد و افزود: تقویت برنامه‌های نظارتی به‌ویژه نظارت در سطح عرضه را پیگیری می‌کنیم. همچنین در زمینه‌های کاهش مصرف مواد آسیب‌رسان به سلامت مانند نمک، روغن (به‌ویژه اسیدهای چرب ترانس و اشباع) و شکر تلاش خواهیم کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو، برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک به‌منظور منطقی کردن تجویز و مصرف دارو و راه‌اندازی پورتال دارویی برای نظارت دقیق بر تمام فرایندهای تأمین، تدارک، توزیع و عرضه دارو را از دیگر اولویت‌های سال 93 این سازمان اعلام کرد.