به گزارش خبرنگار سلامت برنا، علیرضا زالی رییس کل سازمان نظام پزشکی در نشست خبری درباره تعرفه‌ها و مالیات پزشکان با بیان این مطلب که متأسفانه بیش از 42 درصد افراد که در اقتصاد خرد فعالیت می‌کنند مالیات نمی‌پردازند، اظهار کرد: متاسفانه منظم ترین صنفی که مالیات خود را به موقع پرداخت می‌کند جامعه نظام پزشکی است.

به گفته رییس کل سازمان نظام پزشکی، در طول سه سال اخیر مالیات پزشکان 10 برابر شده است و در برخی از گروه‌های پزشکی نیز این افزایش مالیات 100 برابر شده است.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که پزشکان 2.5 برابر دیگر صنوف مالیات می‌پردازند، گفت: در واقع مهم ترین گلایه جامعه پزشکی این است که باید مالیات آن‌ها بر اساس قواعد مناسبی صورت گیرد. در حقیقت بی توجهی به این قشر باعث دلزدگی می‌شود.

رییس کل سازمان نظام پزشکی با بیان این مطلب که برخی پزشکان در مناطق محروم با سختی‌های بسیاری کار می‌کنند، گلایه دارند که چرا بدون اینکه تسهیلاتی دریافت کنند مالیات آن‌ها 10 برابر شده است، گفت: این در حالی است که جامعه پزشکی جزو فرهیختگان جامعه هستند و هم‌اکنون آزرده خاطر شده‌اند.

زالی در ادامه با بیان این مطلب که انتظار می‌رود دولت یازدهم در سال‌جاری رویکرد مناسبی نسبت به مالیات پزشکان داشته باشد، گفت: من به عنوان رئیس سازمان نظام پزشکی این چالش بزرگ را به دولت یازدهم هشدار خواهد تا دلزدگی در این قشر ایجاد نشود.
 
وی در ادامه اظهار کرد: بر این اساس آمادگی داریم تا کمیسیون‌های مشترک بین سازمان نظام پزشکی و سازمان مالیاتی را ایجاد کنیم و پیشنهادات عملیاتی خود را نیز به وزیر اقتصاد ارائه کرده‌ایم. 

به گفته زالی، 96 درصد جامعه پزشکی به تفاهم‌نامه‌های مالیاتی خود پایبند هستند ولی متأسفانه با رشد 100 درصدی مالیاتی مواجه هستند که این مسئله باعث گلایه و دل‌زدگی آنها شده است.