وزیر بهداشت در جلسه مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم همکاری های بین بخشی به منظور افزایش استانداردهای حوزه صنعت تجهیزات پزشکی، دارو و مواد غذایی تاکید کرد. 

به گزارش سرویس سلامت جوان خبرگزاری برنا، دکتر هاشمی با اشاره به لزوم بازنگری در قیمت گذاری دارو و تجهیزات پزشکی گفت: در حال حاضر کمیته ای در حوزه دارو قیمت گذاری می کند ضمن این که نباید قیمت گذاری تجهیزات پزشکی به گونه ای باشد که محدودیت برای تولید کنندگان ایجاد کند.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کارگروهی برای قیمت گذاری محصولات آرایشی بهداشتی نیز افزود: باید از جزیره ای کردن بازار بخصوص برای داروها پرهیز کنیم. خوشبختانه در حال حاضر تولید کنندگان داروهای داخلی، تولید برند ژنریک را با مشارکت شرکت های قابل خارجی پذیرفته اند.

دکتر هاشمی با بیان این که در این شرایط اجازه ورود برند خارجی داده نمی شود و از تولید داخل نیز حمایت خواهد شد، خاطرنشان کرد: قرار است اگر برند ژنریک در ایران تولید شود، 60 درصد قیمت خارجی را به آن برند اختصاص دهیم.

گفتنی است جلسه مشترک وزیر بهداشت با وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان این وزارت خانه صبح روز پنج شنبه در وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه مباحثی از قبیل لزوم سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات تخصصی پزشکی، ضرورت استانداردسازی هتلینگ بیمارستان ها، تجهیزات پزشکی و دارو، ایمنی خودرو و موتورسیکلت ها، صنایع غذایی بخصوص نمک و روغن و افزایش میزان مالیات بر سیگار و قلیان، توسط کارشناسان دو وزارت خانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.