دکتر ولایتی گفت: اجرای کتاب جدید ارزش گذاری خدمات حین درمان با سیاست های کلی سلامت به صورت مستقیم ارتباط داشته و در جهت اجرایی شدن این سیاست ها گام مهمی برداشته است.

به گزارش سرویس سلامت جوان خبرگزاری برنا، دکترعلی اکبر ولایتی در اجلاس روسا و معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: یکی از ارکان سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری که دست وازرت بهداشت را باز نگه می دارد، دسترسی این وزارت خانه به منابع مالی است.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین افزود: خوشبختانه وزارت بهداشت برای ارائه هر چه بهتر خدمات سلامت در مسیرهای خوبی گام برداشته است. همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند که بیمار نباید جز دغدغه بیماری رنج دیگری داشته باشد و شخص ریاست جمهوری نیز علاقه خاصی به بهبود هرچه بیشتر حوزه سلامت در جامعه دارند.

به گفته دکتر ولایتی تا به حال با همت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخشی از اهداف نظام جمهوری اسلامی در حوزه سلامت به ثمر نشسته و امیدواریم این روند با قوت هرچه بیشتر جلو برود.

دکتر ولایتی با بیان این که آمارهای دریافتی از بیمارستان های دولتی کل کشور حکایت از رضایت مردم از نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت دارد، ادامه داد: اجرای کتاب جدید ارزش گذاری خدمات حین درمان با سیاست های کلی سلامت به صورت مستقیم ارتباط داشته و در جهت اجرایی شدن این سیاست ها گام مهمی برداشته است.

به گفته وی با اجرای این کتاب حدود 1700 خدمت جدید پزشکی که فاقد تعرفه بودند، تعیین تکلیف می شوند ضمن این که در صورت ارزش گذاری درست خدمات پزشکی، تولیت وزارت بهداشت به جایگاه واقعی خود نزدیک تر خواهد شد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ایجاد تناسب بین وزن و کیفیت خدمات پزشکی از دستاوردهای دیگر اجرای این کتاب است. با این همه از همین امروز باید به فکر تهیه راهنماهای تشخیص و درمان در خدمات ستاره دار کتاب جدید ارزش گذاری خدمات پزشکی بود.

دکتر ولایتی تصریح کرد: اجرای این کتاب گام مفیدی در جهت حذف دریافت های غیرمتعارف و پدیده زیرمیزی و توسعه عدالت در سلامت است. ضمن این که تعریف نظام پایش و نظارت مستمر روی این کتاب از سوی وزارت بهداشت، کمکی به مجمع تشخیص مصلحت نظام است که وظیفه آن پایش و نظارت سیاست های کلی نظام سلامت است.