به گزارش سرویس سلامت جوان خبرگزاری برنا، دكتر حسینعلی شهریاری در اجلاس رؤسا و معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشكی سراسر كشور ضمن تشكر از دولت كه سلامت را در اولویت اول خود قرار داده است، گفت: وزارت بهداشت باید به سمت بهداشت گام بردارد تا هزینه‌های درمان كمتر شود.

وی افزود: با ترویج فرهنگ سلامتی در بین مردم و سالم نگه داشتن مردم، آنان را در چرخه اقتصاد كشور فعال نگه می داریم.

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 93 با اجرای طرح نظام تحول سلامت اتفاقات خوبی در حوزه سلامت کشور انجام شده است كه از جمله این اتفاقات اجرایی شدن کتاب ارزش نسبی سلامت است.

دكتر شهریاری با تاكید بر اینكه با تعرفه‌های جدید به سمت عدالت نسبی پیش می رویم، گفت: لازم است تبعیض بین پزشكان و پیراپزشكان برطرف شود. چون تیم پزشكی یك تیم واحد هستند و لازم است تعرفه‌های پزشكی به طور واقعی دیده شود، تا پزشكان با توجه به سطح معلومات و علاقه خود یك تخصص پزشكی را انتخاب كنند و در آن خدمت کنند.

وی درخصوص منابع مالی اختصاص یافته به سلامت كشور گفت: در سال گذشته از بودجه كشور 44 میلیارد و 800 میلیون تومان از محل هدف‌مندی یارانه‌ها و یك درصد ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص یافت که این رقم قابل نوجهی است.

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر در کشور یك بیمه پایه و بیمه تكمیلی داریم كه لازم است بیمه پایه را مشخص و تكمیل كنیم و مقرر كنیم چه خدماتی در بیمه پایه باید به مردم ارائه شود.

دكتر شهریاری با تاكید بر اینكه دولت باید پول را در بیمه‌های پایه پرداخت كند، افزود: در ارائه خدمات بیمه پایه باید نظارت مشخص صورت گیرد، از پزشكان مورد اعتماد بر نظارت عمل‌های جراحی استفاده شود، استانداردهای درمان را مشخص كنیم تا بهره‌وری در بیمارستان‌های دولتی ارتقاء یابد.

وی در پایان ضمن تاكید بر اینكه لازم است اختلاف پرداختی بین گروه‌های پزشكی اصلاح شود، از پزشكان درخواست كرد در خدمات پاراكلینیكی دانش خود را به كار بسته و با وقت گذاشتن برای بیمار، از به خطر انداختن منابع بیمه‌ها جلوگیری كنند.