به گزارش سرویس سلامت برنا، ایازی با اشاره به برگزاری نخستین هم اندیشی قائم مقام رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان‌های مردم نهاد و خیرین، گفت: این همایش دو روزه با هدف اصلی آشنایی با مفاهیم مشارکت اجتماعی و بهره گیری از تجارب یکدیگر در حوزه سلامت برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه، پیرو ابلاغ وزیر محترم بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور موظف شدند که بخشی از فعالیتشان بر اقدامات سمن ها (سازمان های مردم نهاد) متمرکز باشد، گفت: آشنایی با توانمندی های سمن ها و فعالیت های حوزه امور مشارکت های اجتماعی خیرین در دانشگاه های علوم پزشکی از مهمترین اهداف این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: قائم مقام رؤسای دانشگاه ها با جلب مشارکت مردم در جهت ارتقای سلامت جامعه و استفاده از تجارب سال های گذشته می توانند در موضوعات مختلف چون درمانی، آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و مباحث نوین خدمات مشارکتی مثل: نذر سلامت، هبه سلامت، ارائه خدمات درمانی در مناطق محروم و دیگر موارد فعالیت کنند.
 
ایازی در ادامه اذعان داشت: تعامل، هماهنگی و همکاری با دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی به منظور بهره گیری از تمام ظرفیت ها در توسعه مشارکت های مردمی می تواند در ارتقای سلامت جامعه مؤثر واقع شود.

شایان ذکر است، این همایش دو روزه در قالب 4 کارگروه شامل: مشارکت های اجتماعی، خیرین سلامت، فرهنگ، هنر و سلامت، تجارب موفق در زمینه مشارکت و تجارب بین المللی در ساختمان مرکزی وزارت بهداشت برگزار خواهد شد و بدنبال آن تفاهم نامه هایی با وزارتخانه های مختلف دیگر و شهرداری امضا و در نهایت بیانیه ای صادر خواهد شد.