به گزارش سرویس اجتماعی برنا،«علی حیدر»، معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر اظهار کرد: «یک تیم 60 نفر در دو گروه شامل جراح عمومی، داخلی، قلب، متخصص بیهوشی، متخصص عفونی، ارتوپدی، پزشکان عمومی زن و مرد، پرستار زن و مرد، امدادگران زن و مرد از هفتم تا 13 محرم در چادرهای امدادی هلال‌احمر مستقر خواهند بود.»

حیدری، گفت: «با هماهنگی عتبه امام حسین (ع) و جمعیت هلال‌احمر عراق 3 چادر در بین‌الحرمین، خیابان جمهوری، خیمه‌گاه و ضلع شمالی حرم حضرت ابوالفضل (ع) مستقر و خدمات پزشکی را در مدت 7 روز به زایران ارایه می‌کنیم. »

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر افزود: «تاکنون ده تن دارو و ملزومات مورد نیاز پزشکی به کربلا اعزام شده است و طبق روال گذشته خدمات سلامت توسط این گروه به تمام زایران امام حسین (ع) از کشورهای بحرین، لبنان، پاکستان و در مجموع شیعیانی که برای حضور در مراسم عزادارای سیدالشهدا به کربلای معلی آمده‌اند، ارایه می‌شود. »

حیدری گفت: «اکنون دو درمانگاه در کربلا و یک درمانگاه در شهر نجف داریم که اکثر این درمانگاه‌ها در هتل‌ها مستقر شده‌اند و به زائران ایرانی به صورت شبانه‌روزی خدمات رایگان ارائه می‌کنند. »