به گزارش سرویس سلامت برنا،دکتر محمود رضا میری افزود: بر اساس نتایجی که توسط آزمایشگاه های معتبر کشوری انجام شده است؛ ماده آلوده کننده ترکیبی از مواد شیمایی است که عموما تحت عنوان "روغن های دی سولفیدی"از آنها یاد می شود.

به گفته میری این تركیبات با وجود بوی بد و زننده ای که دارند مسمومیت متوسط تا پایینی ایجاد می کنند که وضعیت تمامی مسمومین بستری در مراکز درمانی به همین گونه بوده است.

وی افزود: به دلیل عدم قطعیتی که در نوع ماده آلوده کننده وجود داشت مسمومین مراجعه کننده را برای مدتی تحت نظر قرار می دادیم و پس از اطمینان کامل از سلامت این عزیزان آنها را مرخص می کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با تاکید بر علمی بودن خدمات ارائه شده به مسمومین گفت: در زمان بروز مسمومیت های شیمیایی، تا زمان شناسایی قطعی ماده آلوده کننده یک سری درمان های حمایتی و عمومی برای مسمومین انجام می شود و انجام درمان های اختصاصی به وضعیت جسمی بیمار و نوع ماده آلوده کننده بستگی دارد. 

میری گفت: با شناسایی قطعی مواد آلوده کننده به این نتیجه رسیده ایم که اقداماتی که در بیمارستان ها برای بیماران ارایه شده است کافی بوده و اکنون می توانیم با شواهد علمی اعلام کنیم که نگرانی جدی بابت عوارض طولانی مدت مسمومیت در شهروندان عزیز وجود ندارد.

گفتنی است تا زمان مخابره این خبر تنها 15 نفر از مسمومین حادثه اخیر در بیمارستان‌ها بستری هستند که این عزیزان نیز به زودی مرخص خواهند شد.