به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز پنج شنبه در یازدهمین جلسه شوراهای عالی استان که در مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار شد گفت: این تعداد خانه بهداشت در استان هایی که فاقد خانه بهداشت هستند یا خانه های بهداشت آنها کم است ساخته می شود.

وی افزود: باید از فناوری اطلاعات برای جلوگیری از قاچاق دارو و تشخیص داروهای تقلبی استفاده کرد.

هاشمی ادامه داد: طی یکسال آینده زیرساخت های لازم در این خصوص ایجاد می‌شود.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیماری ها همچون کوه یخی هستند ادامه داد: با همکاری های بین بخشی می توان از بروز بیماری در بین افراد جامعه جلوگیری کرد.

قاضی زاده هاشمی از مسوولان وزارت کشاورزی خواست در بخش استفاده از سموم و واردات سم از خارج از کشور نظارت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه سیمای سنی جمعیت ایران تا سال 1404 بالای 30 سال می شود افزود: با افزایش سن بروز بیماری در افراد بیشتر می‌شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: بیشترین عامل مرگ و میر در افراد به ترتیب به علت بیماری های قلبی-عروقی، خورد و خوراک نظیر نوع روغن ها مصرفی ، میزان مصرف بیش از حد نمک و شکر و غیره است.** ایجاد 16 پایگاه هوایی امدادرسانی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تاکنون فقط یک پایگاه هوایی در شهرستان آمل وجود داشت.

وی افزود: به علت نبود پایگاه های هوایی امکان خدمات به موقع به مریض وجود نداشت.

وی ادامه داد: با کمک ارتش جمهوری اسلامی تاکنون 16 پایگاه هوایی در کشور ایجاد شده و امیدواریم با کمک مجلس در آینده ای نزدیک نیز یک ناوگان برای خدمات به موقع به مریضان و مصدومان ایجاد شود.