به گزارش پایگاه گروه سلامت جوان برنا، دکتر محمدهادی ایمانیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین بهره برداری از پروژه های سلامت سپیدان با اشاره به تکمیل پروژه ساخت و بازسازی خانه های بهداشت استان فارس تا پایان سال جاری، تصریح کرد: برای هر خانه بهداشت، به طور متوسط 70میلیون تومان هزینه نیاز بوده و از این تعداد، 15 خانه بهداشت مربوط به شهرستان سپیدان است.

وی از نیکوکارانی که در این پروژه همدوش دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده اند تقدیر کرد و ادامه داد: ورود نیکوکاران سلامت به عرصه بهداشت، همچون درمان، قابل تقدیر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه برای خرید دستگاه سی تی اسکن بیمارستان سپیدان، یک میلیارد و برای نصب آن نیز 200میلیون تومان هزینه صرف شده است، ابراز کرد: همچنین تجهیزاتی به ارزش قریب به 600میلیون تومان برای شهرستان سپیدان در نظر گرفته شده که امیدواریم تا پایان سال جاری وارد عرصه خدمت رسانی به مردم این شهرستان شود.

ایمانیه طرح تحول سلامت را دارای برکات بسیاری برای عرصه بهداشت و درمان کشور و بهبود خدمت رسانی به مردم دانست و اضافه کرد: برنامه پزشک خانواده شهری نیز با ایجاد مراکز جامع سلامت، به سمت سلامت محوری پیش می رود و مطالبات مردم از پزشک خانواده باید تغییر کند.

وی تاکید کرد: باید از پزشک خانواده خود بخواهیم آموزش هایی به ما ارائه دهد که از ابتلا به بیماری ها دور بمانیم که این همان بحث پیشگیری است تا نیازمند مراحل درمانی نشویم.

گفتنی است، در این مراسم افتتاح مرکز آموزش عالی سپیدان، که نماینده مردم سپیدان در مجلس، امام جمعه و فرماندار سپیدان حضور داشتند، دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام حسین(ع) این شهرستان به بهره برداری رسید و با حضور قائم مقام وزیر بهداشت از مرکز معین مدیریت سلامت سپیدان بازدید شد.