به گزارش گروه سلامت جوان برنا،‌ دکتر عباس عباس زاده  رئیس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی با اعلام این خبر گفت: سومین همایش اخلاق پرستاری «گرامیداشت مقام حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) اسوه اخلاق» به همت سازمان نظام پرستاری، معاونت پرستاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

وی ادامه داد: این همایش هر ساله در سالروز رحلت حضرت زینب (س) برگزار می شود و همان طور که میلاد این بزرگ بانوی اسلام تحت عنوان روز پرستار نام گذاری شده است و معمولاً با مراسم بزرگداشت و جشن همراه است، از دو سال قبل تصمیم بر این شد که سالروز رحلت این بانوی بزرگوار نیز به عنوان "تکریم از مقام حضرت زینب (س) اسوه اخلاق"، نامگذاری شده و کنگره اخلاق پرستاری نیز همزمان با آن روز برگزار شود.

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: وی اخلاق پرستاری و روابط انسانی، آسیب شناسی مشکلات ارتباطی با مددجویان، آسیب شناسی مشکلات ارتباطات حرفه ای، اخلاق پرستاری و کرامت انسانی، اخلاق پرستاری و مراقبت معنوی و راهبردها و مدل های تعالی اخلاق پرستاری را از محورهای این کنگره دو روزه برشمرد و گفت: این کنگره علاوه بر اینکه برای همکاران پرستار دارای امتیاز بازآموزی است برای اعضای هیئت علمی نیز دارای امتیاز فرهنگی است.

دکتر عباس زاده افزود: علاقه مندان و پژوهشگران می توانند با توجه به محورهای این کنگره نسبت به ارسال مقالات خود تا پایان بهمن (30/11/93) اقدام کنند و برای این منظور می توانند به قسمت کنگره اخلاق پرستاری در وب سایت سازمان نظام پرستاری (اینجا) مراجعه کرده و علاوه بر ثبت نام در کنگره نسبت به ارسال مقالات خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: در طی دو دوره ای که از برگزاری کنگره اخلاق پرستاری می گذرد، رشد مقالات بسیار بالا بوده است به طوریکه در دوره دوم نسبت به دوره اول استقبال بسیار گسترده تر بود، لذا پیش بینی ما این است که این کنگره به عنوان یک واقعه علمی و فرهنگی ماندگار سال به سال رونق بیشتری داشته باشد.

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی اظهار امیدواری کرد که سومین کنگره اخلاق پرستاری بسیار مفصل و با استقبال بیشتری روبرو باشد.
 
وی گفت: لذا خواهش ما این است که با توجه به اینکه امکان تمدید مهلت ارسال مقالات کم است، همکاران و علاقه مندان به سایت مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات خود اقدام کنند.

عباس زاده یادآور شد: در برگزاری این کنگره همه ساله علاوه بر مراکز برگزار کننده، نهادهای بسیاری نیز همکاری دارند که از آن جمله می توان به دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، بهزیستی و توانبخشی، بقیةالله (عج)، شاهد، ارتش، فرهنگستان علوم پزشکی کشور، انجمن علمی پرستاری ایران، انجمن علمی پرستاران قلب ایران، انجمن پرستاری ایران اشاره کرد.