به گزارش گروه سلامت جوان برنا، دکتر هاشمی در این نشست که با حضور مسوولان دانشگاهی و استانی برگزار شد، اظهار کرد: در اوایل انقلاب، قریب به 70 درصد مردم کشور روستایی بودند، اما به دلیل خشکسالی، به تدریج به شهرها مهاجرت کردند و در حال حاضر، قریب به 9 میلیون نفر از جمعیت کشور در حاشیه شهرها سکونت دارند که از حداقل های خدمات بهداشتی درمانی محروم هستند.

وی تاسیس مرکز سلامت در مناطق حاشیه شهرها و حضور کارشناسان سلامت را اقدامی در راستای رفع مشکلات دانست و با تاکید بر توجه همه مسئولان حوزه سلامت نسبت به ایجاد عدالت و دسترسی به خدمات سلامت، گفت: با وجود مشکل خشکسالی اگر توجه بیشتری به حاشیه شهرها و شهرستان ها شده بود، در حال حاضر شاهد مهاجرت به شهرها نبودیم و اکنون با مشکلات کمتری مواجه بودیم.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: طی بیش از یک سال گذشته، شاهد بودید که دولت موفق شد برنامه های خود را بدون حاشیه در حوزه سیاست های داخلی و خارجی پیش ببرد.

وی با بیان این که در تمامی حوزه ها تلاش دولت ایجاد آرامش بوده است، ادامه داد: در حوزه اقتصادی نیز مهار تورم و راه اندازی چرخ های اقتصادی کشور جزء برنامه های دولت بوده است. 

هاشمی با بیان این که رئیس جمهور مبتکر طرح تحول سلامت است، گفت: مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی نیز از این طرح حمایت کرده اند.

وزیر بهداشت افزود: نتیجه توجه ویژه دکتر روحانی به قانون و تقید به این موضوع، قرار گرفتن حوزه سلامت در اولویت های نخست دولت و اجرای طرح تحول سلامت در کشور بود که سبب کاهش رنج و مشکلات مردم در حوزه سلامت شده است.

هاشمی ابراز کرد: مجلس شورای اسلامی نیز تاثیر قابل توجهی بر صیانت از آنچه در چند ماه گذشته در حوزه سلامت به دست آمده است، داشته است که امیدواریم آنچه به عنوان اعتبارات حوزه سلامت به مجلس ارایه شده با همان کیفیت به تصویب برسد و مردم اطمینان یابند که طرح تحول سلامت استمرار داشته و ارائه خدمات با همان جدیت ادامه می یابد.

بنابراین گزارش، در این نشست، نماینده مردم خرامه در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه خرامه طی گزارشی به بیان مشکلات بهداشتی درمانی این شهرستان پرداختند و به مشکلاتی از جمله کمبود آمبولانس و کمبود متخصص زنان و زایمان و نیز مشکلات مربوط به خشکسالی در این شهرستان اشاره کردند.

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تکمیل بیمارستان 64 تختی خرامه را از جمله انتظارات مردم این شهرستان عنوان کرد و تصریح کرد: پیش بینی های لازم برای استفاده از دستگاه زابله سوز صورت گرفته است، اما دستگاه اتوکلاو مورد تاییدی تاکنون به ما معرفی نشده که امیدواریم مورد رسیدگی قرار گیرد.

وزیر بهداشت نیز پس از شنیدن مشکلات بهداشتی درمانی این شهرستان نسبت به تکمیل و تجهیز بیمارستان خرامه قول مساعد داد. 

هاشمی همچنین در خصوص تامین متخصص زنان و زایمان برای خرامه هم چنین دستگاه اتو کلاو و سایر نیازها از جمله ساخت درمانگاه و اورژانس نیز قول مساعد داد.

وی در ادامه با توصیه و تاکید بر امر پیشگیری و صرف تلاش ها در این زمینه، گفت: اصلاح شیوه زندگی مانند پرهیز از مصرف دخانیات و کاهش مصرف قند و روغن و نمک، از جمله این موارد است و خوشحالیم که مرکز کوهورت خرامه نیز در امر پیشگیری فعال است.

وی یادآور شد: تکمیل و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی برای ارائه خدمات بیشتر به مردم، در اولویت برنامه ها قرار دارد