به گزارش گروه سلامت جوان برنا، دکتر سید حسن هاشمی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز همانگونه که در بسیاری موارد پیشگام است در مورد تاسیس مراکز جامع سلامت نیز همراه با استان هایی مانند آذربایجان شرقی موفق بوده است، گفت: این مراکز باید مورد بررسی قرار گیرد و نقایص آنها برطرف شود .

وی با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد تغییرات جدی در برنامه پزشک خانواده طی 6ماه آینده، تصریح کرد: این تغییرات موجب می شود مردم با آسایش بیشتری از خدمات پزشک خانواده و مراقبان سلامت بهره مند شوند. 

هاشمی افزود: همه ما می خواهیم که در زمینه های مختلف از جمله بهداشت دهان و دندان، سلامت روان و تغذیه خدمات بهتری به مردم ارایه دهیم و این در راستای اهداف ما در زمینه ساماندهی خدمات در حوزه بهداشت است .

وی با اشاره به پوشش جمعیت 12 هزار و 500 نفری برای هر پایگاه سلامت جامع، اظهار کرد: هر چهار پایگاه تحت پوشش یک مرکز جامع هستند که این مراکز قریب به 50 هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار می دهند و امیدواریم تا پایان سال جاری دولت موفق به تکمیل زیر ساخت ها در زمینه هایی مانند مراقبان سلامت و سیستم نرم افزاری شود .

وزیر بهداشت اجرای برنامه پزشک خانواده با استانداردهای بین المللی را از جمله نیازهای کشور عنوان کرد و ادامه داد: این برنامه باید طی پنج تا 10 سال آینده استقرار یابد، اگر چه نظرات مختلفی در مورد پزشک خانواده وجود دارد که به همه احترام می گذاریم ، اما برنامه پزشک خانواده از نمونه های موفق سایر کشورها الگو برداری شده و اشکالاتی دارد که باید مرتفع شود.

هاشمی ابراز کرد: برنامه پزشک خانواده تا بلوغ کامل ، راه طولانی و سختی در پیش دارد و نیاز مبرم است که همه مردم صبور باشند و مسئولان نیز مشکلات را با تدبیر و عقلانیت رفع کنند.

وزیر بهداشت این برنامه را مسیری عنوان کرد که باید طی کنیم اما عجله نکنیم و از سویی دیگر احساسی تصمیم نگیریم .

وی خاطرنشان کرد: خدمات پزشک خانواده در فارس و مازندران در حال تکامل و ارتقا است.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در کشور و رضایتمندی مردم از اجرای این برنامه در کشور تصریح کرد: طرح تحول سلامت با حمایت دولت و نمایندگان مجلس استمرار خواهد یافت