به گزارش گروه سلامت جوان برنا، دكتر سیدحسن هاشمی با بیان این مطلب افزود: به برکت انقلاب و شهامت ها و رشادت های رزمندگان و خون شهدای بزرگوار، کارهای بزرگی در کشور انجام شده و شاهد پیشرفت های چشمگیری بعد از انقلاب در کشور هستیم و امیدوارم این حرکت جهادی ادامه پیدا کند و مردم نیز جز این انتظار دیگری ندارند.

وی به موفقیت‌های حوزه بهداشت و درمان كشور در بعد از انقلاب اسلامی اشاره كرد و گفت: در پیش از انقلاب كمبود پزشك در كشور داشتیم ولی در حال حاضر بهترین متخصصین و فوق متخصصین در اقصی نقاط كشور مشغول ارائه خدمات به هم وطنان هستند.

وزیر بهداشت با بیان این كه مهم‌ترین هدف دولت خدمت به مردم است، تصریح كرد: تلاش دولت تامین رفاه و آسایش مردم است و جهت‌گیری دولت مناطق محروم و كم برخوردار است. 

هاشمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان كشور گفت: این اقدامات با همت مردم و حمایت دولتمردان و سیاستگذاران به خصوص مجلس صورت گرفته است و امیدواریم تلاش‌هایی كه در این حوزه شروع شده است با سرعت بیشتری طی شود و باعث رضایتمندی مردم عزیز كشورمان شود.

وزیر بهداشت با بیان این كه در حال حاضر در شهرهای زیر 20 هزار نفر كمبود پزشك نداریم، گفت: در سال‌های آینده از نظر وجود پزشك و پزشكان متخصص در همه نقاط كشور وضعیت بهتری پیدا خواهیم كرد و برنامه ویژه‌ای برای پذیرش دانشجو و استفاده از نیروهای بومی داریم چرا كه معتقدیم مشكل كمبود پزشك در مناطق محروم را نمی‌توان با پول و زور حل كرد. 

هاشمی همچنین از توزیع مكمل‌ها در مراكز بهداشتی درمانی برای كودكان، زنان باردار و دانش‌آموزان خبرداد و افزود: اقدامات خوب و ارزشمندی در این زمینه از زمان اجرای طرح تحول سلامت صورت گرفته است.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود 10 میلیون نفر حاشیه نشین در كشور گفت: این افراد از ابتدایی‌ترین امكانات بهداشتی درمانی برخوردار نیستند كه در حال حاضر تعداد 2 میلیون نفر از حاشیه‌نشین‌ها ساماندهی شده‌اند و پیش‌بینی می‌كنیم ظرف 7 تا 8 ماه آینده بقیه حاشیه‌نشینان نیز از خدمات بهداشتی درمانی بهره‌مند شوند. 

هاشمی با تاكید بر این كه پیشگیری و بهداشت مقدم بر درمان است و هزینه آن نیز كمتر است، با اشاره به حضور روحانیون در آیین بهره‌برداری همزمان 1000 خانه بهداشت، گفت: انتظارمان از روحانیون عزیز این است كه در تمام مجامع و تریبون‌ها بهداشت و پیشگیری را تبلیغ نمایند.

وزیر بهداشت حمایت‌های دولت و رئیس جمهور در حوزه بهداشت و امنیت غذایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: دولت از موضوع روغن پالم نیز حمایت جدی كرد و به دستور رئیس جمهور 30 درصد واردات روغن پالم كاهش یافت.

هاشمی تصریح کرد: هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم تا این اندازه از حوزه سلامت حمایت نكرده است.

وزیر بهداشت حوزه سلامت و محیط زیست را یكی از دغدغه‌های مهم و جدی دولت عنوان كرد و اظهار امیدواری كرد كه دولت بتواند مسیر سلامت، پیشرفت و ترقی را طی كند.

وی خاطرنشان كرد: یكی از مهمترین عواملی كه باید مورد توجه مسئولین باشد عدالت و عدالت در سلامت است و آحاد مردم باید بتوانند از حداقل امكانات بهداشتی درمانی بهره‌مند باشند.

وزیر بهداشت ضمن ابراز خرسندی از افتتاح همزمان هزار خانه بهداشت در سراسر كشور، همزمان با سی‌و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در این دولت، تمام خانه‌های بهداشت نوسازی، مراكز بهداشتی درمانی بازسازی و تمام خانه‌های بهداشتی نیمه‌كاره ساخته خواهد شد. 

هاشمی اظهار امیدواری كرد گسترش شبكه‌های بهداشتی درمانی از روستاها به شهرها تسری یابد.

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر روستاها از وجود شبكه‌های بهداشتی درمانی بهره‌مند هستند اما تصمیم داریم شبكه‌های بهداشتی درمانی را پس از روستاها به شهرهای 50 هزار، 100 هزار و 500 هزار نفر و سپس كلانشهرها گسترش دهیم و این مهمترین اقدامی است كه حوزه بهداشت و پیشگیری را به سرانجام مطلوب خواهد ‌رساند.